antradienis, sausio 19 d.
JAV nutraukė santykius su Pasaulio sveikatos organizacija ir įvedė sankcijas Kinijai
Alfa.lt

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė apie santykių su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nutraukimą.

Savo sprendimą prezidentas aiškino tuo, jog PSO atsisakė vykdyti Vašingotono reikalaujamas reformas. Baltųjų rūmų galva taip pat pridūrė, jog dabar JAV lėšas, kurios buvo skirtos PSO, nukreips visame pasaulyje būtinoms sveikatos apsaugos reikmėms.

Taip pat D. Trumpas pareiškė, jog JAV įves sankcijas oficialiems Kinijos ir Honkongo asmenims, kurie, amerikiečių manymu, griauna Honkongo autonomiją.

„JAV imsis būtinų žingsnių, kad būtų panaudotos sankcijos Kinijos ir Honkongo valdininkams, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai įtraukti į Honkongo autonomijos griovimą, – Baltuosiuose rūmuose kalbėjo D. Trumpas. – Mūsų veiksmai bus stiprūs ir reikšmingi“.                                                                   D. Trumpas taip pat apribojo Kinijos mokslininkų atvykimą į šalį, nes jie gali kelti grėsmę JAV saugumui, sakoma D. Trumpo pranešime.

Dokumente Kinija kaltinama „plačia ir gerai finansuojama“ kampanija siekiant įsigyti JAV slaptųjų technologijų ir intelektinę nuosavybę visų pirma siekiant modernizuoti Kinijos liaudies išsivadavimo armiją.

Draudimas atvykti galios aspirantams ir mokslų daktarams, ketinantiems atlikti mokslinius tyrimus JAV ir visais būdais susijusiems su Kinijos gynybos sektoriumi.

JAV kaltina Kiniją, kad ši siunčia savo specialistus studijuoti ir atlikti tyrimus Amerikos universitetuose, kad vėliau pavogtų intelektinę nuosavybę ir technologijas. JAV administracija paskelbė, kad vien per 2019 m. dėl to buvo apkaltinta daugiau nei 50 asmenų.

JAV prezidentas taip pat pareiškė, kad svarstys priemones prieš Kinijos kompanijas, prekiaujančias JAV biržose, nes investuodami į Kinijos bendroves Amerikos piliečiai gali susidurti su nepagrįsta rizika.

"Taip pat imsiuosi veiksmų, siekdamas apsaugoti Amerikos finansų sistemą, kuri yra geriausia pasaulyje. Daviau nurodymus prezidento finansų rinkos grupei, kad patikrintų įvairią Kinijos kompanijų, kuriomis prekiaujama JAV biržose, praktiką siekiant apsaugoti JAV investuotojus. Investicinės bendrovės, susijusios su Kinijos kompanijomis, negali rizikuoti savo klientais “, - savo kalboje Baltuosiuose rūmuose pabrėžė D. Trumpas. 

2020 05 30 08:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt