pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
JAV patvirtino „Pfizer“ geriamąjį preparatą nuo COVID-19
BNS
Pixabay

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) trečiadienį leido bendrovės „Pfizer“ sukurtą geriamąjį preparatą nuo COVID-19 vartoti didelės rizikos grupei priklausantiems, bet ne jaunesniems kaip 12 metų žmonėms.

Šis svarbus žingsnis suteiks gydymo priemonę milijonams pacientų ir gali palengvinti kovą su koronaviruso pandemija.

„Šiandienos patvirtinimas suteikia pirmąją gydymo nuo COVID-19 priemonę, kuri yra geriamosios piliulės pavidalo. Tai svarbus žingsnis į priekį kovojant su šia globalia pandemija“, – sakė FDA mokslininkė Patrizia Cavazzoni (Patricija Kavaconi).

„Pfizer“ vaistas „Paxlovid“ yra dviejų tablečių, kurias reikia išgerti penkių dienų intervalu, kombinacija. Klinikiniai bandymai, kuriuose dalyvavo 2200 žmonių, parodė, kad preparatas yra saugus vartoti ir 88 proc. sumažina į rizikos grupę patenkančių žmonių hospitalizacijos ir mirties riziką.

Tačiau neįprasta, kad FDA prieš patvirtindama šį preparatą nesušaukė įprasto nepriklausomų ekspertų komiteto nuodugniau išanalizuoti klinikinių bandymų duomenims.

„Pfizer“ preparatas jau yra patvirtintas Europos Sąjungoje.

JAV jau yra iš užsakiusios 10 mln. jo dozių ir už jas sumokėjusios.

Preparatas buvo patvirtintas Jungtinėse Valstijose vėl didėjant sergamumui COVID-19 ir sparčiai plintant iki šiol užkrečiamiausiai koronaviruso omikron atmainai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 23 11:25
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt