pirmadienis, spalio 25 d.
JAV patvirtino „Pfizer-BioNTech“ vakciną 12–15 metų paaugliams nuo COVID-19 skiepyti
Alfa.lt

JAV pirmadienį patvirtino „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo COVID-19 12–15 metų paaugliams skiepyti.

JAV maisto ir vaistų administracija anksčiau buvo išdavusi leidimą esant ekstremalioms sąlygoms naudoti minimą vakciną 16 metų ir vyresniems žmonėms.

„Tai yra perspektyvi raida kovojant su virusu“, – sakė prezidentas Joe Bidenas.

Kanada praėjusią savaitę tapo pirmąja valstybe, leidusia skiepyti bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina nuo koronaviruso 12 metų ir vyresnius vaikus.

Tuo metu Europos vaistų agentūra (EVA) pradėjo svarstyti galimybę suteikti leidimą skiepyti Bendrijoje 12–15 metų vaikus „Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo COVID-19.

Gali būti, kad EVA pateiks savo vertinimo rezultatus dar šį mėnesį, pirmadienį sakė agentūros vadovė.

Praėjusį mėnesį „BioNTech“ ir „Pfizer“ kreipėsi į JAV priežiūros tarnybas prašydamos skubos tvarka leisti skiepyti jų preparatu 12–15 metų vaikus.

Toks žingsnis žengtas „BioNTech“ ir „Pfizer“ kovo pabaigoje paskelbus, kad 3-ojo etapo klinikiniai jų vakcinos tyrimai su 12–15 metų vaikais parodė, kad jiems suteikiama 100 proc. apsauga nuo koronavirusinės infekcijos.

Abi kompanijos taip pat siekia kuo skubiau gauti leidimą skiepyti vyresnius nei šešių mėnesių vaikus.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ produktas yra sukurtas pasitelkiant naują iRNR technologiją ir praėjusių metų pabaigoje tapo pirmąja Vakarų šalyse patvirtinta vakcina nuo COVID-19.

2021 05 11 09:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt