penktadienis, rugpjūčio 7 d.
JAV stojasi ant kojų
tiesa.com

Jungtinėse Valstijose daugėja prašančių bedarbio pašalpos. Praėjusią savaitę prašymus pateikė 46 tūkst. žmonių daugiau ir bendras paraiškų skaičius jau siekė 388 tūkst. Tai keturių mėnesių rekordas.

Tiesa, reikia pažymėti, kad prieš tai buvusią savaitę nedirbančių žmonių, kurie prašo valstybės pagalbos, buvo mažiau. Pasak ekspertų, toks svyravimas į teigiamą pusę atsirado tik dėl techninių skaičiavimo subtilybių. Keturių savaičių vidurkis, pagal kurį galima geriau spręsti apie pagrindines tendencijas, išaugo ir siekia 365 tūkst.

Tačiau bendras bedarbystės lygis mažėja. JAV Kalifornijos valstijos atstovai pranešė, kad bendras bedarbių paraiškų skaičius smuko iki žemiausio lygio nuo 2008 metų vasario. Bedarbio pašalpą gaunančių asmenų skaičius sumažėjo ir siekė šiek tiek daugiau nei 5 mln.

Skaičius, palyginus su ankstesne savaite, sumažėjo maždaug 40 tūkst.

Pagal kai kuriuos naujausius duomenis galima daryti išvadą, kad JAV ekonomikos būklė stiprėja. Mažmeniniai pardavimai rugsėjį augo gana sparčiai, o statybininkai naujų namų ir butų statybas praėjusį mėnesį pradėjo sparčiausiu tempu per daugiau nei ketverius metus.

2012 10 19 10:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt