antradienis, sausio 18 d.
JAV sveikatos specialistai išreiškė abejonių dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos saugumo
BNS
Scanpix
Vakcina

Dauguma amerikiečių turėtų būti skiepijami iRNR tipo – „Pfizer“ arba „Moderna“ – skiepais, o ne „Johnson & Johnson“ vakcina, retais atvejais galinčia nulemti pavojingus kraujo krešulius, ketvirtadienį paskelbė JAV sveikatos apsaugos pareigūnai.

Su keista krešulių problema po paskiepijimo J&J preparatu buvo oficialiai susieti devyni mirties atvejai. Tuo metu „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos tokios rizikos nekelia, be to, tikriausiai yra veiksmingesnės, sakė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) patarėjai.

CDC direktorė Rochelle Walensky vėlai ketvirtadienį priėmė neįprastą grupės rekomendaciją teikti pirmenybę „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinoms.

Iki šiol JAV pareigūnai visas tris amerikiečiams prieinamas vakcinas vertindavo vienodai, nes didelės apimties tyrimai parodė, kad visos jos veiksmingai apsaugo nuo COVID-19, be to, iš pradžių vakcinų trūko.

J&J preparatas taip pat buvo giriamas dėl to, kad vakcinavimui reikia vienos jo dozės, o tai gali būti ypač svarbu skiepijant tokias sunkiai pasiekiamas grupes kaip benamiai. „Pfizer“ ir „Moderna“ atveju gali būti sunku paskiepyti šių grupių žmones antrąja doze.

Tačiau CDC patarėjai per ketvirtadienio pasitarimą sakė, jog atėjo laikas pripažinti, kad daug kas pasikeitė nuo metus trunkančios vakcinacijos pradžios. Šiuo metu daugiau kaip 200 mln. amerikiečių laikomi visiškai paskiepytais; tarp jų yra maždaug 16 mln. J&J vakcina paskiepytų žmonių.

Nauji duomenys, gauti po beprecedenčio masto stebėjimo, įtikino CDC patarėjų grupę, kad nors kraujo krešulių, siejamų su J&J vakcina, susidaro labai retai, tokių atvejų vis dėlto būna ir ne vien tarp jaunesnio amžiaus moterų, kaip manyta anksčiau.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 17 10:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt