šeštadienis, liepos 4 d.
JK bankas ruošiasi masiniams darbuotojų atleidimams
tiesa.com

Vienas iš keturių didžiausių Jungtinės Karalystės bankų – RBS – penktadienį pranešė apie vidines pertvarkas, dėl kurių net tūkstančiui darbuotojų iškilo grėsmė likti be darbo.

Britų spauda informavo, jog „didžiajam ketvertukui“ priskiriamas bankas iki Kalėdų uždarys 259 skyrius, o dėl to darbo neteks apie tūkstantis bankininkų. Oficiali tokio sprendimo priežastis – augantis elektroninės bankininkystės naudojimas, todėl skyriai tiesiog tapo nereikalingi.

Tiesa, dalis atleistųjų bus įdarbinti kituose RBS padaliniuose, tačiau be darbo turėtų likti 680 žmonių.

Banko profesinės sąjungos atstovas Rob’as McGregor’as šias permainas pavadino „negailestingomis“.

„Skyrių panaikinimas žymi tokio aptarnavimo eros pabaigą, tai pajus tūkstančio darbuotojų šeimos, o šimtai vietovių liks be prieigos prie bankų“, – sakė jis.

Tuo tarpu banko vadovybė remiasi skaičiais: pastaruoju metu banko skyriuose klientų sumažėjo 40 procentų, o internetinės bankininkystės naudotojų padaugėjo net 73 procentais.

„Suprantama, kad sprendimas yra skaudus šimtams mūsų kolegų, tačiau pasirūpinsime, kad atleidžiami žmonės nukentėtų minimaliai“, – rašoma banko pranešime.

Kartu priekaištaujama ir JK vyriausybei, kuri yra šio banko akcininkė – klausiama, kodėl ji pritarė sprendimui, laiminančiam masinius atleidimus. Valdžios atstovai patikino, jog artimiausiu metu žada nutraukti savo ryšius su banku ir turimą akcijų paketą parduos.

Beveik 300 metų veikiančiame RBS iš viso dirba per 90 tūkst. žmonių. Tai vienas iš keturių didžiausių JK bankų.

2017 12 01 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt