sekmadienis, vasario 28 d.
JK ekspertai baiminasi B. Johnsono „masinių“ COVID-19 testavimo planų
Alfa.lt

Mokslininkai ir sveikatos specialistai išreiškė abejones dėl Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono paskelbto masinio testavimo nuo koronaviruso plano, pranešė portalas BBC.

Premjeras tikisi, kad pagal naują planą, kasdien būtų galima atlikti milijonus COVID-19 testų, įskaitant ir tuos, kurie pateikia preliminarius rezultatus per labai trumpą laiką. Tačiau ekspertai tvirtina, kad jau dabar laboratorijos susiduria su pakankamai milžiniškais darbo krūviais, o technologijos, skirtos paspartinti greitą testavimą „kol kas nėra“.

„British Medical Journal“ mokslinio žurnalo duomenimis, turimi nutekinti dokumentai rodo, kad šis B. Johnsono grandiozinis planas turėtų kainuoti maždaug 100 mlrd. svarų.

Pirmadienį paskelbdamas naujus susibūrimų apribojimus Anglijoje, premjeras teigė, kad vyriausybė dirba „iš visų jėgų“, jog iki spalio pabaigos padidintų testavimo apimtis iki 500 tūkst. atliktų testų per dieną. Jis taip pat tvirtino, kad „netolimoje ateityje“ jis norėtų pradėti naudoti testavimo galimybę ir „nustatant žmones, kurie neturi koronaviruso, kad būtų galima šiems žmonėms leisti gyventi normalesnį gyvenimą, nesibaiminant, jog jie gali užkrėsti ką nors kitą“.

„Mes esame įsitikinę, kad nauji testavimo tipai, kurie yra lengvi, greiti ir galimi naudoti masiškai jau greitai bus prieinami. Jie naudoja tepinėlius ar seiles ir gali parodyti rezultatus per 90, o gal ir 20 min., – teigė B. Johnsonas. – Yra gyvybiškai svarbu, kad šiuos testus būtų galima panaudoti žymiai didesniu mastu nei sugebėjo bet kuri kita valstybė – milijonus testų atlikti kiekvieną dieną.“

Premjero teigimu, nauja masinio patikrinimo programa turėtų būti prieinama iki pavasario ir tai padėtų JK išvengti antrojo visuotinio karantino.

Tačiau Britanijos medicinos asociacijos tarybos pirmininkas dr. Chaandas Nagpaulas teigė, kad dar nėra aišku kaip ši masinė operacija išvis veiks, ypač atsižvelgiant į šiuo metu laboratorijose esančias „milžiniškas problemas“.

C. Nagpaulas pridūrė, kad mintis atverti visuomenę pagal neigiamus testų atsakymus taip pat turėtų būti vertinama „atsargiau“, nes didelis „netikrų neigiamų“ atsakymų rodiklis gali potencialiai praleisti viruso nešiotojus.

Daugelis ekspertų yra įsitikinę, kad planai įvesti masinį greitąjį testavimą dar šią žiemą yra nerealistiški – bandymai pamatyti ar šis planas veiktų vis dar vyksta, o papildomai tam reikia pagaminti milijonus testų, kurie būtų išplatinti.

Tačiau yra spėjama, kad šis „masinių patikrinimų“ planas yra labiau dėmesio nukreipimas nuo rimtų šaliai gresiančių problemų.

Infekcijų skaičius, nepaisant pastaruoju metu vykstančio pakilimo, vis dar žemas. Tačiau tai ilgai tęstis neturėtų – kvėpavimo takų virusai rudenį ir žiemą dėl šaltesnio oro ir didesnio žmonių būnančių viduje skaičiaus plinta greičiau.

2020 09 11 19:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt