šeštadienis, sausio 16 d.
JK gydytojai: kovojant su vietiniais koronaviruso židiniais, valdžia privalo greičiau dalintis duomenimis
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės gydytojai tvirtina, kad šalies valdžia su regioninėmis tarnybomis turi greičiau dalintis gyvybiškai svarbia informacija jeigu norima pažaboti vietinius koronaviruso židinius.

Portalo BBC duomenimis, šie Britanijos medikų asociacijos (BMA) kritika yra nukreipta į tai, kaip ilgai Lesterio miestelio tarnybos turėjo laukti tyrimų dėl koronaviruso rezultatų. Būtent šis miestelis buvo pirmas, kuriam dėl išaugusių infekcijos atvejų skaičiaus buvo įvestas vietinis karantinas.

Tuo tarpu, nacionalinė valdžia gynėsi, kad ji ir taip artimai dirba su savo vietiniais partneriais. Tačiau Jk gydytojus vienijanti BMA sąjunga teigė, kad ministrams reikia būti žymiai atviresniems ir skaidriems su COVID-19 duomenimis, bei žiniomis kaip bus kovojama su regioniniais infekcijų šuoliais.

BMA tvirtino, kad jos nariai yra gerokai susirūpinę dėl antros viruso bangos galimybės, kurią „iškeltų vietiniai židiniai“. Sąjungos vadovas dr. Chaandas Nagpaulas teigė, kad naujausios informacijos suteikimas vietos politikams yra „gyvybiškai“ svarbus kontroliuojant protrūkius, ypač kai kontaktų sekimo programėlė dar nėra sukurta.

„Premjeras kalbėjo apie „trenk kurmiui“ strategiją kovojat su vietiniais protrūkiais, tačiau tai nebus veiksminga jei žmonės atsakingi už tinkamą atsaką toje vietoje, ar tai bebūtų sveikatos institucijų darbuotojai ar vietos lyderiai, neturi pačios naujausios ir tiksliausios galimos informacijos“ , – tvirtino gydytojas.

Lesterio pastarųjų 7 dienų infekcijų dažnis pasiekė 135 atvejus 100 tūkst. žmonių – tris kartus didesnis nei kitame artimiausiame mieste, tačiau sprendimą pratęsti karantiną prireikė net 11 dienų.

Visoje likusioje Anglijoje šeštadienį karantinas turėtų būti dar labiau pašvelnintas, atidarant barus, restoranus ir grožio salonus. Tačiau BMA teigė norinti, kad valdžia įvestų kažkokius konkrečius „rodmenis“, pagal kuriuos būtų galima nustatyt ar reikia grąžinti tam tikrus vietinius ar nacionalinius apribojimus.

BMA teigė, kad šie rodmenys atsižvelgtų ne tik į regioninį plitimo tempą – kiek žmonių gali vidutiniškai užkrėsti vienas žmogus, tačiau ir yra bendrą sergančiųjų žmonių proporciją populiacijoje.

Todėl ji paragino vyriausybę:

• Dalintis „laiku atsiųsta, išsamia ir patikima informacija“ su tais, kurie vietiniu lygmeniu bando kontroliuoti situaciją.

• Duoti „aiškius ir pastovius patarimus“ visuomenei, kad socialinio atstumo ir infekcijų kontrolės priemonės turi tęstis ir jų privaloma laikytis.

• Garantuoti asmens apsaugos priemonių tiekimą į vietoves, kurias palietė vietinis atvejų išaugimas

2020 07 01 15:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt