penktadienis, rugpjūčio 12 d.
JK: Kinija „nusitaikė į kitokios nuomonės balsus“ Honkonge
BNS
Scanpix
Dominicas Raabas

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas) ketvirtadienį sakė, kad Kinija saugumo įstatymais „nusitaikė į kitokios nuomonės balsus“ Honkonge, kur policija sulaikė prodemokratinės pakraipos laikraščio „Apple Daily“ vyriausiąjį redaktorių ir keturis vadovus.

„Šiandienos reidai ir areštai „Apple Daily“ [redakcijoje] Honkonge parodo, kad Pekinas Nacionalinio saugumo įstatymu naudojasi taikydamasis į kitokios nuomonės balsus, o ne spręsdamas visuomenės saugumo [problemas]", – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Raabas.

„Spaudos laisvė yra viena iš Kinijos pažadėtų teisių Bendrajai deklaracijai apsaugoti ir turėtų būti gerbiama“, – sakė D. Raabas.

„Apple Daily“ ir už grotų esantis jo savininkas Jimmy Lai (Džimis Lai) jau seniai yra rakštis Pekino pašonėje, nes tvirtai palaiko prodemokratinį judėjimą šiame tarptautiniame finansų centre ir aštriai kritikuoja autoritarinius Kinijos vadovus.

Daugiau kaip pusė tūkstančio policijos pareigūnų dalyvavo ketvirtadienį apyaušriu surengtoje operacijoje. Policija informavo, kad reidas surengtas dėl „Apple Daily“ straipsnių, kuriuose buvo raginama imtis sankcijų prieš Honkongo ir Kinijos vadovus.

Penki leidinio vadovai buvo sulaikyti dėl „slapto susitarimo su užsienio valstybe ar išorės jėgomis sukelti grėsmę nacionaliniam saugumui“, nurodė policija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 17 17:33
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt