šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
JK lietuvis nuteistas už kanapių auginimą namuose
tiesa.com
pixabay.com

Sausio 10 d. lietuvis Aivaras Songaila buvo nuteistas vienerių metų kalėjimo bausme dėl kanapių auginimo savo namuose Notingame.

Kaip rašo Nottinghamshire Live portalas, vyras buvo sulaikytas praėjusių metų gruodžio 18 d. Kaltinančioji advokatė Lisa Hardy teigė, kad A. Songailos namuose trys kambariai buvo paskirti būtent narkotikų gamybai.

Taip pat namuose buvo rastas elektroninis matuoklis, ventiliatoriai bei vandens siurbliai, padedantys surinkti derlių iš 55 augalų. Ekspertai atskleidė, kad gatvės rinkoje toks kiekis galėjo būti parduotas už daugiau nei 34 tūkst. svarų sterlingų. Už narkotinių medžiagų gamybą vyrui buvo mokama ne tik pinigais, bet ir kanapėmis, taip pat jam buvo suteikta gyvenamoji vieta.

A. Songaila iš pradžių mėgino išsisukti nuo bausmės pateikdamas netikrą vardą bei pavardę, tačiau jį išdavė dokumentai, rasti automobilyje. Vos tik sulaikytas, A. Songaila prisipažino kaltu. Vyras anksčiau nebuvo teistas, todėl dabar turės praleisti šešis mėnesius kalėjime, o vėliau bus paleistas lygtinai. Notingamo karūnos teismo teisėjas Stuartas Rafferty QC pabrėžė, kad tai ne pirmas kartas, kai jis mato lietuvius, įsitraukusius į kanapių auginimą šiame mieste.

„Anksčiau beveik visi kanapių augintojai buvo iš Vietnamo, tačiau mano patirtis rodo, jog pastaruoju metu lietuviai ypač pastebimai skinasi kelią į šią rinką“, – sakė jis. Teismo posėdžio metu S. Rafferty QC taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad tokie žmonės kaip nuteistasis A. Songaila daro blogą įtaką Lietuvos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, reputacijai. Kreipdamas į vyrą, jis pasakė:

„Tai nėra teisinga kitų lietuvių atžvilgiu, tačiau abejoju, ar tai jums rūpi.“ Teisėjas įspėjo lietuvius laikytis atokiau nuo kanapių platinimo verslo. Kitu atveju jų laukia griežtos bausmės, įskaitant ilgalaikį įkalinimą.

2019 01 15 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt