ketvirtadienis, balandžio 22 d.
JK nedarbo lygis pasiekė aukščiausią lygį per dešimtmetį
Alfa.lt

Balandžio-birželio mėnesiais nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius 10 m., rodo oficiali šalies statistika.

Portalo BBC duomenimis, per minėtąjį ketvirtį dirbančių žmonių sumažėjo 220 tūkst. – tai didžiausias kritimas nuo 2009 m. gegužės-liepos ketvirčio, per patį pasaulinės finansų krizės įkarštį.

Teigiama, kad dėl pandemijos įvykę pokyčiai darbo rinkoje labiausiai palietė jauniausius, seniausius ir dirbančius fizinį darbą asmenis.

„Labiausiai paveiktos grupės buvo jaunesni, iki 24 m. amžiaus, ar senesni darbuotojai, bei dirbantys labiau rutininį ar mažiau kvalifikuotą darbą, – teigė statistikos tarnybos ekspertas Jonathanas Athowas. – Tai kelia nerimą, nes šioms grupėms yra sunkiau susirasti naują darbą.“

Ar labai situacija prastės?

JK ekonomika buvo gerokai aplamdyta nuo koronaviruso pandemijos, tačiau nedarbas nekilo taip stipriai kai buvo baiminamasi, nes didelė dalis kompanijų savo darbuotojus išeido atostogų.

Tačiau ekspertai teigė, kad panaikinus valstybinę darbo užmokesčio kompensavimo programą, nedarbo lygis turėtų per artimiausius mėnesius gerokai pakilti, situaciją sulyginant su stovėjimu prie skardžio. Vien per birželio mėnesį daugybė JK verslų, nuo restoranų iki įvairių parduotuvių, pranešė apie 140 tūkst. darbo vietų mažinimą.

Pasak statistikos tarnybos, vidutinis nudirbtų valandų skaičius balandžio-birželio mėnesiais ir toliau krito, o žmonių gaunančių pašalpas mažai uždirbantiems ir bedarbiams nuo kovo išaugo 117 proc. – iki 2,7 mln. 

Kaip tai veikia asmenis, kurie vis dar turi darbus?

Balandžio-birželio mėnesiais buvo užfiksuotas ir vis dar dirbančių žmonių atlyginimų kritimas – palyginti su praėjusiais metais, atlyginimai krito vidutiniškai 0,2 proc. ir buvo pirmas užmokesčio kritimas nuo pat stebėjimų pradžios 2001 m.

Taip pat, daugiau nei 1 mln. išaugo ir žmonių, dirbančių pagal nulio valandų kontraktus.

„Ankstyvieji 2020 m. liepos rodikliai rodo, kad lyginant su 2020 m. kovu, algas gaunančių JK darbuotojų sumažėjo 730 tūkst.“, – teigė statistikos tarnybos atstovai.

Jie pridūrė, kad didelė žmonių dalis taip pat yra laikinai nedirbantys ar išleisti atostogų – 2020 m. birželį jų buvo apie 7,5 mln., iš kurių apie 3 mln. į darbą negrįžo jau daugiau nei 3 mėn.

Nuo to laiko iš valstybinės atlyginimo kompensavimo sistemos pragyvenančių žmonių skaičius išaugo iki beveik 10 mln. 

2020 08 11 18:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt