sekmadienis, vasario 28 d.
JK nepripažįsta Baltarusijos rinkimų rezultatų, sako užsienio reikalų sekretorius
BNS

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pirmadienį pareiškė, kad Londonas nepripažįsta „neteisingų“ Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų, ir paragino surengti nepriklausomą tyrimą dėl ginčijamų rezultatų.

„Pasaulis su siaubu stebėjo smurtą, kurį Baltarusijos valdžia panaudojo siekdama nuslopinti taikius protestus, įvykusius po nesąžiningų prezidento rinkimų. JK nepripažįsta jų rezultatų“, – teigė D. Raabas.

Prezidento rinkimai Baltarusijoje vyko rugpjūčio 9 dieną. Remiantis oficialiais rezultatais, Aliaksandras Lukašenka, einantis pareigas nuo 1994 metų, laimėjo rinkimus didele persvara prieš kitus kandidatus.

A. Lukašenkai lojali Centrinė rinkimų komisija (CRK) penktadienį paskelbė, esą dabartinis Baltarusijos vadovas per praėjusios savaitės balsavimą gavo 80,1 proc. balsų, o jo pagrindinė varžovė opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja – 10,12 procento.

Opozicija tvirtina, kad rezultatai buvo suklastoti, šalyje kilo masiniai protestai, kurie tęsiasi iki šiol. Protestuotojai buvo masiškai suimami – buvo sulaikyta apie 7 tūkst žmonių. Ketvirtadienį Baltarusijos pramonės įmonėse prasidėjo taikūs protestai.

Penktadienį Baltarusijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad daugiau kaip 2 tūkst. žmonių, anksčiau sulaikytų per protestus, jau buvo paleisti iš sulaikymo vietų.

Vaikydami protestuotojus Baltarusijos pareigūnai naudojo didelį smurtą. Sulaikytieji taip pat pranešė apie mušimus ir kankinimus sulaikymo įstaigose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 17 13:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt