antradienis, kovo 2 d.
JK parlamentarai: siekdama išvengti koronaviruso, šalis padarė rimtų klaidų su atvykstančiais asmenimis
Alfa.lt

Koronaviruso plitimas Jungtinėje Karalystėje galėjo būti geriau pažabotas anksčiau įvedus karantino taisykles atvykstantiesiems, mano grupė parlamentarų.

Portalo BBC duomenimis, JK Parlamento vidaus reikalų komitetas pareiškė, kad ankstyvų pasienio kontrolės priemonių neįvedimas pandemijos pradžioje buvo „rimta klaida“. Grupė parlamentarų tvirtino, kad šalies vyriausybė taip pat nepakankamai rimtai įvertino galimybę parsigabenti virusą iš Europos, skirtingai nuo priimtų veiksmų Azijos atžvilgiu.

Tačiau Vidaus reikalų ministerijos atstovė spaudai tvirtino, kad komitetas yra „neteisus su savo teiginiais“.

„Visi mūsų sprendimai pandemijos metu buvo priimami pagal mokslines rekomendacijas, tinkamas priemones įgyvendinant reikiamu laiku, kad visus mus apsaugotų“, – teigė atstovė.

Savo išleistame raporte komitetas iš esmės palaikė sprendimą neuždaryti JK sienų pirmaisiais koronaviruso krizės momentais, atsižvelgiant į „didelis kiekius“ britų, grįžtančių į šalį. Tačiau raporte pabrėžiama, kad privalomos izoliacijos reikalavimas iš tam tikrų valstybių atvykstantiems asmenims turėjo būti įvestas gerokai anksčiau nei, kaip buvo padaryta, birželio pradžioje.

Nuo tada visi į JK atvykę asmenys privalo izoliuotis 14 dienų, išimtis taikant į saugių valstybių sąrašą įrašytoms valstybėms, kurį sudaro kiekvienas JK regionas atskirai.

Vasario–kovo mėnesiais visiems iš Kinijos Hubėjaus provincijos, kai kurių Pietų Korėjos regionų, taip pat Irano ir vėliau iš Italijos atvykstantiems asmenims buvo privalomas 14 dienų karantinas. Parlamentarai sukritikavo Vyriausybės sprendimą į pradinį rizikingų šalių sąrašą neįtraukti Ispanijos ir pridūrė, kad valdžia nuo pat pradžių orientavosi į grėsmę iš Azijos šalių ir „nepakankamai greitai nepripažino“ grėsmės iš Europos.

Raporte priduriama, kad kovo 13 d. įvestas sprendimas nutraukti izoliacijos reikalavimą simptomų neturintiems atvykusiesiems buvo „nesuvokiamas“. Remiantis mokslininkų pateikiamais įrodymais, politikų teigimu, būtent tada į šalį atvyko tūkstančiai infekuotų žmonių dar iki įvedant visą visos šalies karantiną.

„Labai tikėtina, kad tai prisidėjo prie staigaus viruso atvejų plitimo kovo viduryje ir bendro protrūkio JK masto, – teigiama raporte. – Nesugebėjimas tinkamai apsvarstyti griežtesnių priemonių įvedimo atvykstantiems buvo rimta klaida.“

2020 08 05 19:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt