penktadienis, rugsėjo 30 d.
JK: per pirmą savaitę nuo COVID-19 jau paskiepyta 130 tūkst. žmonių
Alfa.lt

Daugiau nei 130 tūkst. žmonių jau buvo paskiepyti Jungtinėje Karalystėje per pirmą vakcinavimo nuo koronavirusinės infekcijos savaitę, praneša portalas BBC.

Pasak už skiepijimo programą atsakingo ministro Nadhimo Zahawio, tai yra „labai gera pradžia“ naudojant „Pfizer-BioNTech“ pagamintą vakciną.

Šis vakcinuotų žmonių skaičius nėra visas, nes į statistiką nėra įtraukti asmenys, kurie bendruomenės vakcinavimo klinikose buvo paskiepyti šeimos gydytojų ar seselių. Maždaug 200 tokių vietinių klinikų turėtų pradėti savo veiklą iki šios savaitės galo, o per kitas savaites bus atidaryta dar 1 tūkst.

Per pirmą savaitę apie 70 ligoninių dalyvavo vakcinacijos programoje, iki savaitės galo prie jų prisijungti turėtų dar 10.

N. Zahawis teigė, kad ši paskiepytų žmonių statistika yra negalutinė ir nuo artėjančios savaitės visuomenė galės susipažinti su visa informacija apie vakcinacijos mastą.

Pranešama, kad Anglijoje jau buvo paskiepyta 108 tūkst. žmonių, 7,8 tūkst. – Velse, 4 tūkst. – Šiaurės Airijoje ir 18 tūkst. – Škotijoje.

Pirmenybė skiepyti yra suteikta vyresniems nei 80 metų žmonėms ir kai kuriems sveikatos apsaugos sistemos bei globos namų darbuotojams. 

2020 12 16 16:40
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt