antradienis, rugsėjo 22 d.
JK perspėja dėl vaikams pasireiškiančio su COVID-19 susijusio sindromo
BNS

Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas antradienį pareiškė esąs „labai susirūpinęs“ dėl vaikams pasireiškiančių su koronaviruso infekcija susijusio sindromo požymių, tačiau pabrėžė, kad šie atvejai yra reti ir kad juos reikia geriau ištirti.

Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) savaitgalį perspėjo, kad nedideliam skaičiui vaikų pasireiškė neįprasti simptomai, įskaitant skausmą pilvo srityje ir širdiplėvės uždegimą.

Juos teko guldyti į intensyvios terapijos skyrius, rašo leidinys „Health Service Journal“.

„Esu labai susirūpinęs dėl tokių retais atvejais pasireiškiančių pirminių požymių, kuriais pasireiškia vaikų autoimuninis atsakas, sukeliantis rimtą susirgimą“, – radijui LBC sakė M. Hancockas.

„Tai yra nauja liga, kurią, kaip manome, gali sukelti koronavirusas“, – sakė jis.

Tačiau, pasak M. Hancocko, nors kai kuriems iš šių vaikų tyrimais buvo patvirtinta naujojo koronaviruso infekcija, kitų tyrimų mėginiai buvo neigiami.

„Šiuo metu atliekame daug [mokslinių] tyrimų. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad tokie atvejai yra reti. Liga yra labai sunki vaikams, kuriems pasireiškia [simptomai], bet tokių atvejų maža“, – pridūrė jis.

Laikraštis „The Guardian“ pranešė, kad tokių atvejų užregistruota mažiausiai 12.

Remiantis Intensyvios slaugos pediatrų draugija, NHS pranešime perspėjama dėl iš dalies sutampančių toksinio šoko sindromo (TŠS) ir atipinės Kawasaki ligos požymių bei sunkiai COVID-19 formai būdingų kraujo tyrimų rezultatų.

TŠS yra sunki liga, siejama su infekcijomis, tuo metu Kawasaki liga pasireiškia kraujagyslių uždegimu – ja dažniausiai suserga iki penkerių metų vaikai.

NHS Anglijos skyriaus direktorius Stephenas Powisas pirmadienį teigė, kad „dar per anksti pasakyti“, ar ši nauja liga yra susijusi su koronavirusu, tačiau šiuo metu yra skubiai ieškoma atsakymo į šį klausimą.

Anglijos vyriausiojo medicinos pareigūno  Chriso Whitty teigimu, „labai tikėtina“, kad tai yra susiję su COVID-19. 

Nors tarp vaikų pasitaiko mirties nuo koronaviruso atvejų, tačiau rimtos komplikacijos koronavirusu užsikrėtusiems vaikams kyla retai.

„Duomenys iš viso pasaulio rodo, kad vaikai yra mažiausiai šios infekcijos paveikta populiacijos dalis“, – sakė Russelas Vineris, Karališkojo pediatrijos ir vaikų sveikatos koledžo prezidentas.

Tačiau jis pridūrė, kad „naujos ligos gali pasireikšti mums netikėtais būdais, todėl gydytojai praktikai turi būti informuoti apie bet kokius pasireiškiančius konkrečius simptomus arba apie ūmines ligas, dėl kurių pacientams šis virusas gali būti dar pavojingesnis“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 28 15:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt