šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
JK pramonės galiūnas ruošiasi atleisti tūkstančius darbuotojų
tiesa.com
Flickr.com, Land Rover MENA

Šiandien viena stipriausių įmonių Jungtinėje Karalystėje „Jaguar Land Rover“ paskelbs atleidžianti iki 5000 darbuotojų. Šiuo metu šioje automobilius gaminančioje įmonėje dirba apie 40 000 žmonių.

Kaip teigia Bbc.com, daugiausia darbo vietų neteks vadybos, pardavimų ir administracijos srityse dirbantys asmenys, taip pat atleidimų neišvengs gamybos atstovai. 

Šis sprendimas – dalis 2,5 mlrd. svarų sterlingų išlaidų mažinimo plano. To imtasi sumažėjus pardavimams Kinijoje, tai taip pat dyzelinių automobilių paklausai. Didelį nerimą kelia ir tai, kaip šioje rinkoje „Jaguar Land Rover“ išsilaikys po „Brexit“.

Kinijoje parduodama daugiausia šios įmonės produkcijos, be to, iš ten ateina daugiausia pelno. Tačiau per pastaruosius keletą mėnesių pardavimai šioje šalyje smuko 50 proc.

Tiesa, tai ne pirmas kartas, kai „Jaguar Land Rover“ mažina darbuotojų skaičių. 2017-aisiais buvo atleista daugiau kaip 1000 darbuotojų, o pernai toks pat jų skaičius net tris mėnesius dirbo tik tris dienas per savaitę.

Nepaisant to, nuo 2014-ųjų ši įmonė Kinijoje sukūrė daugiau kaip 4000 darbo vietų.

Taip pat neseniai pasirodė pranešimai, kad visą „Land Rover Discovery“ produkciją ši įmonė perkels į Slovakiją ir ten sukurs apie 3000 darbo vietų.

2019 01 10 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt