penktadienis, gegužės 7 d.
JK praranda patrauklumą tarptautinėje arenoje
tiesa.com

Specialus tyrimas rodo, kad tarptautinėje darbo rinkoje pagal patrauklumą pozicijas praranda Jungtinė Karalystė, nors šalies sostinė išlieka svajonių darbo vieta daugeliui.

2014 metais atlikto tyrimo duomenys rodė, kad JK buvo antra geidžiamiausia šalis tarp užsienio darbuotojų po JAV, o analogiškos studijos rezultatai šiemet atskleidė, jog Britanija jau nėra tokia patraukli vieta dirbti, kaip anksčiau.

JK prarado tris pozicijas, ją dabar lenkia ne tik JAV, bet ir Kanada, Vokietija bei Australija. Populiarumas itin sumažėjo tarp Europos valstybių, Jungtinių Arabų Emyratų ir Kinijos piliečių.

Manoma, kad šie pokyčiai susiję su „Brexit“ bei šalies valdžios ketinimais artimoje ateityje griežčiau kontroliuoti tarptautinę migraciją.

Šį tyrimą atlieka vadybos konsultacijų kompanija „Boston Consulting Group“, jo metu 200 pasaulio šalių apklausta daugiau nei 360 tūkst. žmonių.

Vienas iš apklaustųjų, dvigubą JK ir Švedijos pilietybę turintis kompiuterijos mokslų daktaras iš Sheffield’o universiteto Linus’as Kendall’as taip pat abejoja savo ateitimi JK.

„Faktas, kad JK nebus Europos tyrimų bendradarbiavimo dalimi reiškia, kad mano, kaip akademiko, susidomėjimas šia šalimi mažėja.

Mano žmona čia turi verslą, kurio galimybės būtų geresnės, jeigu „Brexit“ nebūtų įvykęs“, – sakė mokslininkas.

Nepaisant šių rezultatų, tarp darbuotojams patraukliausių pasaulio miestų tvirtai pirmauja Londonas, už nugaros palikęs Niujorką (JAV), Berlyną (Vokietija) ir Barseloną (Ispanija).

Tyrimo metu paaiškėjo dar viena, anksčiau neįprasta aplinkybė – britų susidomėjimas darbu užsienyje išaugo net 60 proc.

„Nors Londonas išlaikė susidomėjimą, JK patrauklumą praranda, o britai kaip niekad anksčiau domisi galimybe dirbti užsienyje.

Šios dvi tendencijos rodo, kad šalis ateityje gali susidurti su rimtais iššūkiais darbo rinkoje, tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuje. Gali būti sunku pritraukti talentingiausius specialistus“, – tyrimo rezultatus aiškino „Boston Consulting Group“ partneris Nick’as South’as.

2018 06 25 08:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt