antradienis, rugpjūčio 9 d.
JK premjeras B. Johnsonas: įvesime sankcijas asmenims ir organizacijoms, susijusioms su Rusija
Alfa.lt
Facebook
Borisas Johnsonas

Jungtinės Karalystės vyriausybė pažadėjo taikyti sankcijas Rusijai dėl prezidento Vladimiro Putino sprendimo pripažinti du atsiskyrusius regionus Rytų Ukrainoje, skelbia BBC.

BBC išsiaiškino, kad naujausi teisės aktai bus naudojami siekiant nustatyti apribojimus žmonėms ir organizacijoms, susijusioms su Rusija.

Vyriausybiniai šaltiniai teigė, kad Rusijos įsiveržimo į Ukrainą atveju sankcijos būtų „sugriežtintos“. Tikimasi, kad vėliau JK parlamente premjeras pateiks daugiau detalių.

Sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas apkaltino Rusiją „akivaizdžiu Ukrainos suvereniteto pažeidimu“ ir pridūrė, kad invazija į šalį jau prasidėjo.

Kalbėdamas per BBC pusryčius, jis sakė, kad Europa atsibunda „labai tamsaus ryto“ ir pridūrė, kad „negalime leisti, kad tai tęstųsi“.

Jis pabrėžė, kad JK sankcijos bus taikomos asmenims ir įmonėms, susijusioms su Rusijos vyriausybe ir Rusijos ekonomika.

Kai kurios JK vakarinės sąjungininkės – JAV, Prancūzija ir Europos Sąjunga – davė panašius pažadus, pasmerkdamos V. Putino žingsnį ir žadėdamos sankcijas.

Ankstų antradienio rytą ministras pirmininkas Borisas Johnsonas aptarė sankcijas, taip pat naujausius žvalgybos duomenis, ministrų kabineto ir pareigūnų susitikime „Cobra“ nelaimės atveju.

B. Johnsonas pirmadienio vakarą pabrėžė Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, kad tiki, jog artimiausiomis valandomis ir dienomis gali įvykti invazija, sakė Dauning Street atstovas spaudai.

Telefono pokalbyje premjeras pasakė V. Zelenskiui, kad šalies vyriausybės prašymu „išnagrinės tolesnės gynybinės paramos siuntimą Ukrainai“, taip pat išsamiai apibūdins sankcijas.

Atstovas Nr. 10 pridūrė: „Vakarai sutarė, kad turi remti Ukrainą invazijos atveju, tačiau turėtų ir toliau siekti diplomatinio sprendimo iki paskutinės įmanomos sekundės.“

Prieš kelias valandas pirmadienį V. Putinas pasirašė dekretą, kuriuo pripažįstama Donecko ir Luhansko liaudies respublikų, pasiskelbusių Rytų Ukrainoje, nepriklausomybė.

Rusijos remiami sukilėliai tuose regionuose kovoja su Ukrainos pajėgomis nuo 2014 m. per konfliktą, nusinešusį daugiau nei 14 tūkst.

V. Putino pasirašytame dekrete rašoma, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos atliks „taikos palaikymo funkcijas“ Donecke ir Luhanske.

Per ilgą TV kreipimąsi V. Putinas, kai kur atrodė akivaizdžiai piktas, tvirtino, kad „šiuolaikinė Ukraina buvo visiškai sukurta Rusijos“ ir yra jos senųjų žemių dalis, tačiau pastarosiomis savaitėmis Rusija ne kartą neigė ketinusi įsiveržti į Ukrainą ir apkaltino Vakarus „isterija“.

B. Johnsonas sakė, kad V. Putino sprendimas pripažinti du separatistinius Ukrainos regionus „akivaizdžiai pažeidžia tarptautinę teisę“ ir yra „akivaizdus šalies suvereniteto ir vientisumo pažeidimas“.

Premjeras teigė, kad toks sprendimas yra „labai blogas ženklas“, kad Ukrainoje viskas juda neteisinga linkme.

„JK ir toliau darys viską, ką gali, kad palaikytų Ukrainos žmones su labai tvirtu sankcijų paketu“, – minėjo jis.

Jis komentavo, kad darosi aišku, kad reikia „pradėti daryti kiek įmanoma didesnį spaudimą“, nes sunku suprasti, kaip padėtis pagerės.

2022 02 22 13:35
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt