šeštadienis, sausio 16 d.
JK premjeras žada imtis „ruzveltiško“ atsako į koronaviruso krizę
BNS

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pirmadienį pareiškė, kad koronaviruso sukeltai krizei įveikti reikia plataus masto ekonominio atsako, panašaus į parengtą JAV prezidento Franklino Roosevelto (Franklino Ruzvelto) kovojant su Didžiąja depresija.

Laikraščio „The Times“ naujai radijo stočiai B. Johnsonas sakė, kad Britanijos laukia „sudėtingi laikai“, šaliai patiriant didžiausią savo istorijoje ekonomikos susitraukimą.

Jis ketina antradienį pristatyti išlaidų programą per kalbą, kurią jo kanceliariją reziumavo kaip „statykime, statykime, statykime“.

„Manau, kad JK atėjo metas laikytis ruzveltiško požiūrio, norint iš tikrųjų pajudėti į priekį“, – pareiškė B. Johnsonas.

„Tikrai manau, kad investicijos atsipirks“, – pridūrė jis.

F. Rooseveltas praėjusio amžiaus 4-e dešimtmetyje inicijavo Naujojo kurso programą, paruošusią dirvą išsamiai socialinės globos sistemai, kurios palikimas tebegyvuoja.

B. Johnsono iniciatyvos pirmame etape numatyta skirti 1 mlrd. svarų (1,1 mlrd. eurų) mokyklų remontui.

„Šalis išgyveno gilų sukrėtimą. Tačiau tokiomis akimirkomis būna galimybių pasikeisti ir viską padaryti geriau“, – teigė vyriausybės vadovas.

„Tikrai norime atsigauti geriau, spręsti reikalus kitaip, investuoti į infrastruktūrą, transportą ir plačiajuostį ryšį – ką tik norite“, – kalbėjo jis.

B. Johnsono interviu „Times Radio“ paskelbtas likus savaitei iki visiško Anglijos restoranų, kavinių ir kitų svetingumo, turizmo ir kultūros sektorių įstaigų atidarymo pirmąkart nuo kovo 20-osios.

Po trijų dienų šalyje buvo įvestas visuotinis karantinas, tapęs vienu ilgiausių Europoje.

Nors šalyje švelninami bendri suvaržymai, JK gali būti netrukus įvestas pirmas vietinio masto karantinas centriniame Lesterio mieste, siekiant suvaldyti galimą koronaviruso atvejų protrūkį.

„Manau, esminis dalykas yra tas, kad esame pasirengę kovoti su vietiniais paūmėjimais“, – sakė B. Johnsonas.

„Būtent todėl matote veiksmus, kurių imamasi Lesteryje“, – nurodė jis.

B. Johnsonas, kuris balandžio pradžioje dėl COVID-19 buvo atsidūręs reanimacijoje, pripažino, kad ši patirtis privertė jį iš naujo įvertinti savo pasyvų požiūrį į britų bendrą sveikatos būklę.

Tam tikri duomenys rodo, kad antsvorio turintys žmonės yra labiau linkę mirti nuo naujojo koronaviruso.

B. Johnsonas prisipažino, kad laikosi dietos, o pirmadienį pareiškė, jog sveikdamas „numetė šiek tiek svorio“.

„Laikiausi labai liberalios pozicijos [dėl sveikos gyvensenos]. Tačiau lyginant mus su kitomis šalimis esame gerokai riebesni“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 29 16:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt