antradienis, balandžio 20 d.
JK valdžia svarsto įvesti griežtesnes koronaviruso taisykles
Alfa.lt

Kitą savaitę Jungtinės Karalystės valdžia turėtų pristatyti naujas trumpalaikes griežtinančias priemones kovoje su COVID-19, pranešė portalas BBC. Mokyklos ir dauguma darboviečių per artėjančias savaites turėtų toliau dirbti.

Sveikatos reikalų sekretorius Mattas Hancockas teigė, kad vyriausybė yra „pasiruošusi padaryti viską ką tik reiks“ kovoje prieš pandemiją. Politiko teigimu, per pastarąsias savaites naujų užsikrėtimų skaičius gerokai „pagreitėjo“, o į ligonines pristatomų žmonių skaičius maždaug kas 8 dienas padvigubėja – būtent todėl yra būtina, kad žmonės laikytųsi reikalingų atstumų vienas nuo kito ir paklustų vietinio karantino taisyklėms – kur jos įvestos.

Tačiau trečiadienio vakarą vykusio susitikimo metu, vyriausybės vyriausiasis patarėjas mokslo ir medicinos klausimais perspėjo, kad neįvedus papildomų apribojimų, iki spalio pabaigos šalyje gali gerokai išaugti mirusiųjų skaičius.

Tarp galimų priemonių buvo aptartos kai kurių turizmo ir pramogų įstaigų uždarymas ar kai kurių barų ar restoranų darbo laiko sutrumpinimas. Tačiau bent kol kas nėra žinoma kokios naujos priemonės bus pasirinktos. 

Galimi variantai

Pagal vadinamąją „grandinės nutraukimo“ strategiją, apribojimai viešose erdvėse gali būti įvedami tik porai savaičių, nors svarbiausios ekonomikai ir valstybės gyvenimui reikalingos institucijos toliau tęstų darbą.

Taip yra todėl, kad šalies premjeras Borisas Johnsonas vengia įvedinėti naują visuotinį karantiną, vėl visą britų visuomenę uždarant į namus ir užveriant verslus. Dar šią savaitę jis teigė, kad galimas antro karantino įvedimas šalies ekonomikai būtų „pražūtingas“.

Šalies ministrai taip pat baiminasi galimo naujų apribojimų poveikio ir kasdieniniam žmonių gyvenimui, ypač tiems kuriems yra reikalingas gydymas nuo kitų nei COVID-19 ligų.

Nors kol kas nėra žinoma kaip ligos plitimą paveiks visai neseniai įvesta susibūrimų iki 6 žmonių taisyklė, tačiau politiniai korespondentai neatmeta, kad nuo kitos savaitės visgi nauji apribojimai bus įvesti. 

2020 09 18 16:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt