penktadienis, vasario 26 d.
Jono Kazlausko pasirinkimas: Lietuva ar Kinija?
tiesa.com

Po Lietuvos rinktinės sidabrinio pasirodymo vyrų Europos čempionate Slovėnijoje – dideli pasikeitimai. Iš krepšinio federacijos pasitraukė prezidentas Arvydas Sabonis ir viceprezidentas Antanas Guoga. Kol kas sprendimo dėl vyr. trenerio Jono Kazlausko nėra.

 Rinktinei laimėjus sidabrą prasidėjo kalbos apie vyr. trenerio Jono Kazlausko ateitį rinktinėje. Iki šiol tiek treneris, tiek Lietuvos krepšinio federacija nuo komentarų susilaikydavo. pasiūlymą.

J. Kazlauskas neslėpė, kad stodamas prie šalies vyrų rinktinės vairo grąžino skolą vienam talentingiausių Lietuvos krepšininkų Arvydui Saboniui. Mat A. Sabonis kadais padėjo rinktinei, nors jau buvo bebaigiantis karjerą. Tad treneris jautėsi jam skolingas. „Svarsčiau ilgai. Neslėpsiu – Arvydas mane įkalbėjo. Aš laikiausi nuostatos, kad jei kartą pasitraukei, nėra ko grįžti“, - apie savo apsisprendimą žiniasklaidai sakė J. Kazlauskas.

Sutartis 59-erių metų strategu pasirašyta beveik lygiai prieš metus – 2012 metų spalio 1-ą. Sutartis galioja iki 2016 metų Rio deŽaneiro olimpinių žaidynių pabaigos. Tačiau kol kas neaišku, koks bus federacijos pasiūlymas ir kokį sprendimą priims pats strategas. Galbūt šį sprendimą lems ir kinų siūlomi pinigai, kurie treniruojant šios šalies rinktinę būtų keliasdešimt kartų didesni nei siūlomas atlygis Lietuvoje.

Pasak trenerio, jo ateities planai priklausys nuo to, kaip pavyks susikalbėti su federacija. Pirmąjį šaukštą deguto įmerkė J. Kazlauskas pareikšdamas, kad vyrų rinktinės rezultatus galėjo lemti ir daromas žiniasklaidos spaudimas, kurį inicijavo federacija. Treneris netgi pareiškė, kad kai kurie straipsniai galėjo būti užsakyti LKF dirbančių žmonių.

„Tai net nebuvo kritika, buvo noras pakenkti. Jeigu būtų kritika, būtų kita kalba. Žurnalistai rašo, ekspertai kalba apie rungtynes ir tai yra normalu. O čia buvo užsakyta pora straipsnių, kuriuos greičiausiai užsakė žmonės, dirbantys Lietuvos krepšinio federacijoje. To negali būti, nes buvo suorganizuotas kenkimas komandai. Juose buvo teigiama, kad treneris niekam tikęs, šioks ir anoks. O jeigu žaidėjai ima abejoti treneriu, tai kaip jie gali klausyti jo nurodymų? “, - LRT laidoje „Dėmesio centre“ sakė J. Kazlauskas.

Šiuo metu treneris yra Kinijoje, kur šį sezoną treniruos vietos klubą.

2013 10 03 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt