pirmadienis, liepos 13 d.
Ką daryti, jei jūs daugiau negalite apmokėti būsto paskolos?
tiesa.com

Būsto paskola dažnai sudaro didžiąją dalį šeimos pajamų, o jos mokėjimo kas mėnesį įsipareigojimai užsitęsia daugeliui metų. Ką daryti, jeigu nutiko taip, kad jūs nebegalėti apmokėti savo būsto paskolos? Ar galima kreiptis pagalbos į valstybę? Į ką reikia kreiptis pirmiausia? Kaip nemokėjimas paveiks jūsų tolimesnį finansinį gyvenimą? Apie viską iš eilės.

„Mokėjimo atostogos“

Jeigu aplinkybės taip susiklostė, kad jūs nebegalite apmokėti būsto paskolos, pirma institucija, kuriai jums reikia pranešti ir kreiptis pagalbos – tai bankas. Kartais tokiais atvejais žmonės vengia kontakto su banku, neatsako į laiškus ir telefono skambučius. Tačiau tokia pozicija nėra protinga ir ji neišspręs problemos.

Atvirkščiai, pirma, ką jūs turite padaryti finansinių sunkumų metu, tai paskambinti bankui ir pasikonsultuoti, ką veikti toliau. Bankas jums gali pasiūlyti „mokėjimo atostogas“, pavyzdžiui, visiškai atleis jus nuo mokėjimo keletą mėnesių, arba leis jums išmokėti tik būsto paskolos palūkanas (interest only). Bankas taip pat gali sumažinti jūsų mėnesines įmokas padidinęs būsto paskolos terminą. Taip išeina, kad bankas gali kuriam laikui palengvinti jūsų finansinį presą. Bet ne visam laikui. Visas atidėtas įmokas jums teks išmokėti vėliau.

Kredito reitingas

Nereikia vengti bendrauti su banku ir dėl kredito reitingo. Jeigu jūs praleisite mokėjimus ir šią informaciją gaus kreditavimo agentūra, jūsų kredito reitingas bus sugadintas. Nesvarbu, kiek laiko praeitų po to, net kai jūsų finansinė padėtis pagerės ir jūs kreipsitės į banką naujos būsto paskolos, jums teks atsakyti į klausimą, ar jūs turėjote problemų su paskolos apmokėjimu. Tokių klientų bankai nemėgsta.

Valstybės pagalba

Taip pat jūs galite kreiptis valstybės pagalbos. Dažnai žmonės mano, jog jiems nupirkus nekilnojamojo turto, negalima tikėtis valstybės pagalbos. Be abejo, namų savininkams neišmoka pašalpos, net tuo atveju, jei didžioji jūsų nuosavybės yra įkeista bankui. Bet yra kita pagalbos rūšis – Support for MOrtgage Interest (SMI). Finansinių sunkumų atveju jums reikia sužinoti, ar turite teisę į tokio tipo pagalbą. Ši pašalpa (išmoka) leis padengti tik būsto paskolos palūkanas, ir valstybė tiesiogiai išmoka šiuos pinigus jūsų bankui. Nesistebėkite, jei ši pagalba ne visada bus lygi paskolos procentams, pažymėtiems jūsų paskolos sutartyje. Valstybė apskaičiuoja tokią pagalbą remiantis standartiniu banko tarifu.

Draudimas

Tačiau visa tai gali padėti jums tik trumpalaikių finansinių sunkumų atveju. Jeigu jūsų darbdavys negarantuoja ligos, mirties, nedarbingumo, neįgalumo ir t.t. išmokų arba jeigu jūs dirbate sau, paskolai padengti jums neužteks jokių valstybinių išmokų. Jeigu jūsų finansinė situacija neišsispręs per kelis mėnesius (pavyzdžiui, šeimos maitintojo mirtis arba rimta liga), norint padengti būsto paskolą jums, greičiausiai, teks parduoti namą.

Kad išvengtumėte visų šių problemų, protingiausia bus apdrausti visas pagrindines rizikas dar būsto paskolos gavimo metu ir reguliariai jas tikrinti. Egzistuoja skirtingos draudimo rūšis ir kiekvienai šeimai bei kiekvienai situacijai galima parinkti optimalų variantą. Tai padės jums išsaugoti savo nekilnojamąjį turtą ir sumažinti finansinį stresą jūsų artimiesiems.

Nekilnojamojo turto įsigijimas Didžiojoje Britanijoje – tai stresas ir pinigų bei laiko sąnaudos, kurios ne visada veda prie trokštamo rezultato.

Mūsų patirtis ir žinios padeda rusakalbės bendruomenės nariams visuose nekilnojamojo turto įsigijimo sandorio etapuose. Mes su jumis ne tik kalbame viena kalba, bet ir kur kas geriau suprantame vieni kitus daugeliu kitų aspektų.

Mes naudojame šiuolaikiškas komunikavimo priemones ir dirbame su klientais iš visų Didžiosios Britanijos vietų. Jūs galite konsultuotis telefonu, per „Skype“, el. paštu, atvykti į mūsų biurą Londone arba susitikti kitoje, jums patogioje vietoje.

Skambinkite: 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info

Kai būstą padeda įsigyti valstybė: kaip ir kiek?

2017 11 30 09:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt