antradienis, rugpjūčio 4 d.
Ką daryti, kai liga ar negalia smarkiai riboja Jūsų darbingumą?
tiesa.com

Kam skiriama Nedarbingumo pašalpa?

Dirbti žmogui kur kas naudingiau, nei kiurksoti namuose. Ne tik finansiškai, kaip mums įprasta manyti, bet ir dėl sveikatos. Tačiau kaip gyventi tiems, kurie būtent dėl sveikatos problemų nesugeba patys savęs išlaikyti? Šįkart kalbame apie Nedarbingumo pašalpą.
 
Nedarbingumo pašalpa skiriama asmenims, kurie dėl sveikatos problemų ar negalios visiškai nepajėgia dirbti arba dirba iki 16 val. per savaitę. Jeigu dėl ligos ar negalios negalite dirbti visos darbo dienos, Sveikatos vertinimo komisijai patikrinus Jūsų sveikatos būklę, Jums ar Jūsų šeimai bus suteikta finansinė parama.
 
Du Nedarbingumo pašalpos etapai:
 
1. Vertinimo etapas. Pirmąsias 13 vertinimo etapo savaičių, kol nagrinėjamas Jūsų ieškinys bei, remiantis Sveikatos vertinimo komisijos išvadomis, sprendžiama, ar esate pajėgus dirbti, Jums mokamas nustatytas bazinis tarifas.
2. Nuo 9 iki 13 šio etapo savaitės privaloma dalyvauti į darbą orientuotuose interviu su Jobcentre Plus konsultantu.
3. Pagrindinis etapas. Pagrindinis etapas prasideda 14-ąją Jūsų ieškinio savaitę, jeigu Sveikatos vertinimo komisijos išvados rodo, kad Jūsų liga ar negalia riboja Jūsų galimybę dirbti.
 
Komisijos išvados skirstomos į dvi grupes:
 
1. Su darbu susijusios veiklos grupė.
Jeigu pateksite į šią grupę, iš Jūsų bus tikimasi aktyvaus dalyvavimo į darbą orientuotuose pokalbiuose su asmeniniu konsultantu, kurių metu daug dėmesio bus skiriama realioms darbo galimybėms aptarti, siekiant jums padėti pasirengti darbui. Asmeninis konsultantas suteiks pagalbą bei patars, kokių veiksmų imtis ieškant darbo ir panašiais klausimais.
! Jeigu vengsite susitikti su konsultantu, atsisakysite eiti į darbą, į darbą orientuotus interviu arba visiškai nedalyvausite rengiamuose pokalbiuose, galite ženkliai sumažinti savo galimybę gauti Nedarbingumo pašalpą.
 
2. Paramos grupė.
Jei pateksite į paramos grupę, nes bus nustatyta, kad Jūsų liga arba negalia turi labai didelės įtakos gebėjimui dirbti, iš Jūsų nebus tikimasi, jog ieškosite darbo. Jums bus mokama nustatyta pašalpa baziniu tarifu.
 
Dėl išsamesnės informacijos, patarimo bei pagalbos kreipkitės į Jus konsultuojančią profesionalią IB Service komandą, kuri atsakys į visus rūpimus klausimus.

2011 03 16 13:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt