šeštadienis, spalio 31 d.
Kai kam brangsta socialinio būsto nuoma
tiesa.com

Nemaža dalis iš valdžios būstą nuomojančių žmonių per metus turės išleisti papildomus tūkstantį svarų sterlingų – nuoma brangsta tiems, kurie bus priskirti prie „daug uždirbančių“.

Pagal naująją vyriausybės nustatytą tvarką, nuomos įkainiai augs tiems namų ūkiams, kurie per metus uždirba daugiau nei 40 tūkst. svarų sterlingų Londone ir 31 tūkst. likusioje Jungtinėje Karalystėje. Taigi, jeigu vyras ir žmonas kartu sudėjus tiek uždirba, jie bus klasifikuojami kaip „aukštas pajamas gaunantys nuomininkai“.

Papildomai bus apmokestinta tik suma, viršijanti minėtą limitą. Pavyzdžiui, jeigu šeima Londone per metus uždirbs 41 tūkst., tai nuo kiekvieno iš tūkstančio svarų sterlingų teks sumokėti po 15 pensų.

Tokias pajamas gauna maždaug kas dešimtas socialinio būsto nuomininkas. Išlaidos nuomai nuo kitų metų balandžio jiems pabrangs vidutiniškai apie 130 svarų sterlingų.

Vyriausybė tikisi, kad tokiu būdu per pirmuosius metus valstybės iždas bus papildytas 365 mln. svarų sterlingų, tačiau Vietos valdžios asociacija politikus įspėja, kad toks jos žingsnis tik dar labiau apsunkins gyvenamo ploto prieinamumą šeimoms, o mokesčių bus surinkta penkis kartus mažiau nei prognozuojama.

Raginama nepamiršti pažadų papildomus pinigus, gautus už nuomą, investuoti į naujų namų statybas.

Praėjusios vyriausybės nariai naują apmokestinimą daugiau uždirbantiems nutarė įvesti paaiškėjus, kad vienas iš transporto darbuotojų profsąjungos vadovų nuomojo socialinį būstą ir mokėjo tiek, kiek ir visi, nors jo metinės pajamos viršijo 160 tūkst. £.

JK turi prisiimti atsakomybę dėl „Brexit“

Rytų Anglijoje protestuos prieš imigrantus

2016 08 29 13:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt