penktadienis, liepos 3 d.
Kaip bus sprendžiamas pedagogų trūkumas Anglijoje?
tiesa.com
Pixabay.com

Piniginėmis paskatomis ir geresnio darbo bei asmeninio gyvenimo suderinimo pažadais valdžia bando išspręsti mokytojų Anglijoje trūkumą. Pirmadienį ministrų paviešintuose planuose rašoma, jog jauniems vidurinių mokyklų mokytojams trečiaisiais ir penktaisiais mokytojavimo metais siūlo 5000 svarų sterlingų darbo užmokestis, taip pat 20 000 svarų sterlingų stipendiją kvalifikacinės praktikos metu, rašo Bbc.com.

Mokytojų sąjunga tikina, kad būtina imtis kažkokių priemonių skatinti jaunus žmones dirbti mokyklose, nes jei to nebus imtasi, Anglijoje netrukus ims trūkti mokytojų.

Šiuo metu mokytojai, dėstantys tokius dalykus kaip fiziką, chemiją ir užsienio kalbas, gali gauti stipendiją, siekiančią iki 26 000 svarų sterlingų, tačiau ateityje jų atlyginimai nėra apibrėžti.

Taip vadinama „ankstyvosios karjeros apmokėjimo“ schema, kuria siekiama „apdovanoti“ dirbančius mokytojus, buvo išbandyta su matematiką dėstančiais pedagogais. Leiboristų partija šį planą sukritikavo teigdama, kad jis neatkurs prieš šešerius metus prasidėjusių mokytojų trūkumo padarinių.

Kokia problema?

Teigiama, kad 2025-aisiais Anglijos vidurinėse mokyklose mokinių skaičius išaugs 15 proc.

Jau keletą metų šalyje trūksta mokytojų, kadangi per mažai jaunų žmonių nusprendžia būti pedagogais ir per didelis jų kiekis po pirmų metų meta šią profesiją.

Pernai Anglijoje vidurinės mokyklos mokytojais tapo net 17 proc. mažiau žmonių, nei buvo tikėtasi. Labiausiai trūksta fizikos, chemijos ir informacinių technologijų pedagogų, dėl to kai kuriose mokyklose tam tikras pamokas veda visai kitos specialybės mokytojai.

Taip pat nemažai mokytojais pasiryžusių tapti jaunų žmonių po pirmų metų meta pedagogo profesiją, nes jaučiasi persidirbę, patiria stresą, neturi asmeninio gyvenimo. Iš tų, kurie mokytojauti pradėjo 2012-iaisiais, daugiau nei trečdalis jų mokykloje neišdirbo net penkerių metų.

Nuolat atliekami tyrimai rodo, kad didžiausias nuo mokytojo profesijos atgrasantis faktorius yra ne atlyginimas, o darbo krūvis. Nepaisant to, valdžia pritarė siūlymams šiemet mokytojų atlygį už darbą padidinti 3,5 proc. Minimalus mokytojo atlygis Anglijoje yra 22 917 svarų sterlingų per metus. Jis pakils iki 28 660 svarų sterlingų.

Ką dėl to daro valdžia?

Pirmadienį paviešinti valdžios planai yra skirti ne tik jaunų žmonių paskatinimui tapti mokytojais, bet ir jų išlaikymui darbo vietose. Žadama, kad pirmaisiais darbo metais jiems bus pasiūlyta daugiau mokymų, sutrumpinti tvarkaraščiai. Taip pat siekiama sumažinti dokumentų, kuriuos reikia užpildyti mokytojams, kiekį.

Daugumai jaunų žmonių ne ką mažiau svarbus yra ir darbo bei asmeninio gyvenimo balansas. Nors pedagogo kelią dažniausiai renkasi moterys, jei mokytoju dirbama puse etato, labai sunku rasti papildomą darbą. Švietimo ministras žada užtikrinti, kad būsimiems ir esamiems pedagogams, siekiantiems papildomų pajamų, tai padaryti bus lengviau.

2019 01 29 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt