trečiadienis, spalio 5 d.
Kaip žiūrėti karalienės Elžbietos II laidotuves: kanalas, laikas, transliacijos informacija
Alfa.lt
Scanpix
JAV prezidentas Joe Bidenas atvyko į Elžbietos II laidotuves.

Atėjo nelemtas metas palaidoti karalienę Elžbietą II po jos ilgo gyvenimo pabaigos. Karalienei buvo 96 metai, kai ji mirė rugsėjo 8 d. po septynis dešimtmečius trukusios tarnybos Britanijos žmonėms ir Sandraugos sferoms, skelbia Nypost.

Jos vyriausias sūnus ir įpėdinis karalius Karolis III dabar yra valdantis Jungtinės Karalystės ir jos teritorijų monarchas, o jo sūnus princas Williamas tampa naujuoju Velso princu.

Tūkstančiai gedinčiųjų plūdo į Angliją pagerbti velionę monarchę.

Rugsėjo 14 d. Karolis III, Williamas ir jo brolis princas Harry vadovavo karalienės karsto atnešimo procesijoje iš Bakingamo rūmų į Vestminsterio salę, kurioje jį galėjo viešai apžiūrėti visuomenė. Jos sarkofagas ten liko iki jos laidotuvių Vestminsterio abatijoje rugsėjo 19 d.

Pirmadienį, prasidėjus Jos Didenybės laidotuvėms, susirinko 2000 žmonių iš viso pasaulio, įskaitant karališkosios šeimos narius, politikus, aukštus asmenis ir kt.

Parduotuvės ir įmonės visoje šalyje yra uždarytos, kad žmonės galėtų tinkamai gedėti ir stebėti laidotuves.

Šventei vadovaus Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby, kuris yra vyriausias Anglijos bažnyčios narys.

Pasibaigus ceremonijai, nešėjai padės jos karstą žaliame vežime, kurį vežios Karališkojo laivyno kariai.

Tada karalienės karstas bus atnešamas į Vindzoro pilį, kur vyks įpareigojimo pamaldos Šv. Jurgio koplyčioje. Po pamaldų karalienė bus palaidota Vindzore kartu su savo velioniu vyru princu Philipu.

Štai viskas, ką reikia žinoti apie pirmadienį vyksiančias laidotuves

Kada prasidės laidotuvių ceremonija?

Ceremonija prasidės nedelsiant 10.35 val. Britanijos laiku, o jos karstas bus gabenamas iš Vestminsterio salės į abatiją. Tikimasi, kad 11 val. Britanijos laiku laidotuvės oficialiai prasidės.

Norėdama paskutinį kartą atsisveikinti su karaliene, plačioji visuomenė galės stebėti laidotuvių transliaciją.

Kur galima žiūrėti transliaciją?

Stebėtojams, turintiems kabelinę televiziją, renginį transliuos NBC, CNN, ABC, PBS ir „Fox News“.

BBC One, BBC News ir Sky News transliuoja laidotuves visoje Jungtinėje Karalystėje. BBC taip pat rengs tiesioginę transliaciją visame pasaulyje.

„New York Post“ transliaciją galima stebėti čia.

Kas dalyvaus?

Tikimasi, kad dalyvaus tarptautiniai svečiai: JAV prezidentas Joe Bidenas ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Tarp kitų dalyvių yra Belgijos karalius Philippe'as ir karalienė Mathilde, Ispanijos karalius Felipe ir karalienė Letizia, Danijos karalienė Margrethe II, Danijos kronprincas Frederikas ir kronprincesė Mary, Monako princas Albertas II ir princesė Charlene, taip pat imperatorius Naruhito ir Japonijos imperatorienė Masako.

Taip pat pasirodys buvę Didžiosios Britanijos ministrai pirmininkai ir kiti vyriausybės pareigūnai, dabartinė ministrė pirmininkė Liz Truss.

Šalys, kurios nepateko į svečių sąrašą, yra Rusija, Baltarusija, Mianmaras, Afganistanas, Sirija ir Venesuela.

2022 09 19 14:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt