ketvirtadienis, liepos 9 d.
Kambarių nuoma Londone per „Airbnb“ – pelninga
tiesa.com

Dalytis savo daiktais gali būti ne tik sveikintinas gestas, bet dar ir pelningas – nuo rečiau naudojamų buitinių prietaisų, stalo žaidimų iki automobilio stovėjimo vietos gatvėje ir net laisvo kambario namuose. Papildomos pajamos „prie algos“ dešimtis milijonų žmonių visame pasaulyje vilioja tapti altruistais iš išskaičiavimo.

Dalijimosi ekonomika tampa vis populiaresnė ir Didžiojoje Britanijoje. Čia, kaip ir kitose šalyse, vis daugiau žmonių atranda būsto dalijimosi paslaugą „Airbnb“. Internetinę platformą, kurioje trumpalaikiai nuomininkai ir nuomotojai atranda vieni kitus‚ o pati „Airbnb“ savo tinklalapyje už simbolinį mokestį tarpininkauja juos suvesdama.

Įkurta 2008 metais bendrovė tarpininkauja nuomotojų rinkoje 190 šalių, 57 000 miestų visame pasaulyje ir šiandien yra verta daugiau nei 30 mlrd. JAV dolerių.

Specialiame internetiniame tinklalapyje bei mobiliojoje programėlėje galima atrasti tūkstančius būsto nuomos pasiūlymų: vienvietį ar dvivietį kambarį, atskirą butą atostogoms ir netgi aplink akvariumą įrengtą miegamąjį Prancūzijoje.

Iš viso per „Airbnb“ kasdien nakvynę užsisako apie pusė milijono keliautojų.

Vilioja gerokai mažesnė kaina

Dėl gyvenamojo būsto trūkumo Londone „Airbnb“ siūlomais kambariais pradeda domėtis ne tik užsieniečiai turistai. Šiame mieste vis sunkiau tvarkingą būstą atrasti netgi ilgamečiams nuomininkams.

Paprastai „Airbnb“ kainos yra šiek tiek didesnės nei interneto portaluose „Gumtree“ arba „SpareRoom.co.uk“ siūlomų kambarių, tačiau gerokai mažesnės nei viešbučiuose – nuoma vienai parai Londone prasideda maždaug nuo 30 svarų.

Paskyrus keliolika minučių laiko paieškai internete, įmanoma surasti ne vieną dėmesio vertą vienviečių ir dviviečių kambarių nuomos pasiūlymą. Be to, šeimininkai neretai ryžtasi pasiūlyti ilgalaikę nuomą mėnesiui arba ilgesniam laikui už gerokai mažesnę kainą nei nuomojantis tik keletui dienų ar savaičių. Už 600–700 svarų per mėnesį galima atrasti ne vieną pasiūlymą Londone apsistoti ilgesniam laikui.

Atvykusiesiems į šalį laikinai arba ketinantiesiems pasiūlyti giminaičiams padirbėti vasarą Anglijoje būsto paieškos per „Airbnb“ gali būti puikus pasirinkimas.

[6350]

Ką reikėtų žinoti būsimam nuomotojui

Kaip minėta, „Airbnb“ yra internete veikianti paslauga suvesti žmones, siūlančius būstą nuomai, su tais, kurie ieško vietos apsigyventi.

Pačioje savo veiklos pradžioje tapusi didele naujove taupiai keliaujantiems jauniems turistams, „Airbnb“ jau atranda savo nišą tarp darbo reikalais bei ilgesniam laikui būsto apsistoti ieškančių keliautojų.

Nutarę nuomoti savo būstą per „Airbnb“, šeimininkai (angl. Host) iš kiekvieno sandorio su klientu sumos sumoka 3 procentų aptarnavimo mokestį bendrovei už tarpininko paslaugas. Atlikus užsakymą, ši suma automatiškai nuskaičiuojama iš kliento apmokėtos sąskaitos.

Svečiams taip pat gali prisidėti išlaidų už papildomus gyventojus ar į bazinę kainą neįskaičiuotas papildomas aptarnavimo paslaugas jų pageidaujant: pavyzdžiui, už kasdien keičiamą patalynę, drabužių išlyginimą, maitinimą bei panašias paslaugas.

Kainos „Airbnb“ svetainėje skelbiamos su jau įskaičiuotu PVM. Atsiskaityti galima kortele, banko pavedimu bei kitais saugiais internetinio apmokėjimo būdais, tokiais kaip „PayPal“ ar „Apple Pay“.

Kaip apsisaugoti?

Akivaizdu, jog didžiausias rūpestis daugeliui šeimininkų yra jų turto saugumo užtikrinimas. Dėl to prieš pasirenkant būsimus svečius būtina atidžiai peržvelgti buvusių nuomininkų atsiliepimus ir rekomendacijas. Visa tai galima nesunkiai surasti ir įvertinti internete prieš įkurdinant nuomojame kambaryje naujuosius gyventojus.

Kaip Anglijoje jau yra įprasta, prieš išsinuomodami būstą svečiai turi palikti užstatą, iš kurio būtų galima bent iš dalies kompensuoti sugadintą ar suniokotą šeimininko turtą. Nuo nenumatytų atvejų, per kuriuos dėl nuomininkų netyčinės kaltės būtų apgadintas šeimininkų nekilnojamasis turtas, bendrovė siūlo specialų „Airbnb Host Guarantee“ draudimą, kuriuo įsipareigoja atlyginti netyčinę žalą, siekiančią iki 1mln. JAV dolerių. Sutarties sąlygose nebus numatomas nuostolių atlyginimas už namuose laikytus ir prarastus grynuosius pinigus, retus meno dirbinius, papuošalus ar dingusius augintinius.

Be to, prieš imantis nuomos veiklos per „Airbnb“, vertėtų atidžiau panagrinėti turimo būsto draudimo polisą ir išsiaiškinti pagrindines sutarties sąlygas, apibrėžiančias nuomą ir ilgalaikį svečių apgyvendinimą.

Pastaruoju metu daugėja draudimo kompanijų, kurios specializuojasi savo klientams siūlydamos draudimo polisus, skirtus išskirtinai „Airbnb“ būsto šeimininkams.

[6351]

Faktai apie „Airbnb“

Originalus įmonės įkūrimo pavadinimas 2008 metais buvo „Air Bed & Breakfast“, vėliau jis pakeistas į dabartinį – „Airbnb“.

Nepaisant to, jog yra didžiausia apgyvendinimo paslaugų teikėja pasaulyje, kompanija „Airbnb“ nevaldo jokio nuosavo nekilnojamojo turto.

66 proc. – tiek visų nuomotojų dalijasi laisvais kambariais būste, kuriame tuo metu patys gyvena.

44 metai – toks yra vidutinis savo būstą nuomojančio šeimininko amžius.

49 proc. – tiek, arba beveik pusė, „Airbnb“ nuomotojų iš nuomos gautą pajamų dalį skiria būsto paskolai padengti.

4,9 nakties – vidutiniškai tokiam naktų skaičiui išnuomojami „Airbnb“ kambariai.

37 metai – toks vidutinis nuomininko amžius.

2,5 nuomininko – toks vidutinis svečių skaičius.

4,7* – vidutiniškai tokiu balu (iš 5*) po vizito yra įvertinimas kiekvienas nuomojamame kambaryje ar bute apsistojęs gyventojas.

Nuomininkai – iš kur jie?

42 proc. – iš Europos.

32 proc. – iš Azijos ir Afrikos.

18 proc. – iš Šiaurės Amerikos.

8 proc. – iš kitų žemynų.

2017 03 08 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt