antradienis, rugpjūčio 9 d.
Kanados šaulys galimai taikėsi į benamius, užpuolikas nukautas
BNS
Unsplash
Pistoletas

Šalia Vankuverio miesto Kanados vakaruose pirmadienį paryčiais per kelis šaudymo incidentus užpuolikas nušovė du žmones ir buvo nukautas policijos, pranešė pareigūnai.

Ankstesniuose pranešimuose buvo nurodoma, kad užpuolikas galėjo taikytis į benamius, tačiau Langlio miesto pareigūnai šios informacijos iš karto nepatvirtino.

Langlis, turintis 130 tūkst. gyventojų, yra už maždaug už valandos kelio į pietryčius nuo Vankuverio.

„Galiu patvirtinti, kad užpuolikas, kuris, manoma, veikė vienas, pašovė keturis žmones“, – spaudos konferencijoje sakė Langlio policijos viršininkas Ghalibas Bhayani.

Dvi šaulio aukos mirė, viena pašauta moteris yra kritinės būklės, o ketvirtas asmuo buvo sužeistas į koją, ir pavojus jo gyvybei negresia.

Gh. Bhayani sakė, kad pareigūnai vis dar stengiasi nustatyti aukų ir įtariamojo tapatybes bei išsiaiškinti, ar tarp jų yra koks nors ryšys.

„Šiuo metu nustatinėjame, kas tiksliai yra šie žmonės, ir negalime patvirtinti, kad jie iš tiesų yra benamiai“, – sakė žmogžudysčių skyriaus tyrėjas Davidas Lee apie aukas.

Keletas Langlio gyventojų socialiniame tinkle „Twitter“ dalijosi žinutėmis, kurių sulaukė iš policijos maždaug 6 val. 15 min. vietos (16 val. 15 min. Lietuvos) laiku. Jose perspėjama, kad buvo šaudoma keliose vietose miesto centre.

Vėlesniame pranešime gyventojai buvo informuoti, kad įtariamasis nebekelia grėsmės, tačiau jie buvo raginami nesiartinti prie to rajono.

Su šaunamaisiais ginklais susiję smurtiniai nusikaltimai sudaro mažiau nei 3 proc. visų smurtinių nusikaltimų Kanadoje, tačiau nuo 2009 m. vienam gyventojui tenkančių incidentų, kai šaudoma su tikslu nužudyti ar sužeisti, skaičius išaugo penkis kartus.

Po masinių šaudynių bangos Jungtinėse Valstijose Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pasiūlė įšaldyti rankinių šaunamųjų ginklų nuosavybę, taip faktiškai uždraudžiant jų importą ir pardavimą.

2020 m. gegužę, po Naujosios Škotijos provincijoje įvykusių kruviniausių šaudynių šalies istorijoje, nusinešusių 23 gyvybes, Kanada uždraudė 1500 rūšių karinės paskirties arba puolamųjų šaunamųjų ginklų.

2022 07 26 10:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt