sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Karščiausią metų dieną sprogimas sužalojo lietuvį
tiesa.com

Karščiausios metų dieną aludės Leytonstone kiemelyje nuaidėjus sprogimui, nukentėjo trys asmenys. Didžiausius nudegimus patyrė jaunas lietuvis Lukas Pakėnas.

Antradienį, liepos 19 d. L. Pakėnas su dviem draugais nusprendė užsukti į vietinę aludę „Red Lion” rytų Londono Leytonstone rajone. Tuo metu jaunas vyras net neįtarė, kad graži diena netrukus taps didžiausiu jo gyvenime košmaru.

Pasak Londono ugniagesių brigados atstovo, sprogimas Waterloo kelyje nuaidėjo netrukus po 22 val. Į incidento vietą buvo nusiųsti du ekipažai. Netrukus atvyko ir greitosios pagalbos medikai.

Kaip pasakojo ligoninėje gydomas L. Pakėnas, jis su draugais antradienio vakare aludėje nusipirko alaus ir atsisėdo ant lauke buvusios sofos.

„Buvo karšta diena, pube buvo daug žmonių. Už sofos buvo kažkokie ventiliatoriai. Tiesa sakant, net neturėjau laiko įsižiūrėti. Staiga įvyko garsus sprogimas ir iš ventiliatorių link mūsų atskrido ugnies kamuolys”, - dėstė 26-erių jaunuolis, kuris incidento metu nudegė 15 proc. kūno.

Aludės vadovų teigimu – nieko rimto neįvyko

Kaip vėliau paaiškėjo, šalia sofos sprogo elektros skydinė. Dėl sprogimo 1,300 namų rajone trumpam neteko elektros energijos.

Pasak aludės vadybininko Jameso Chitty, darbuotojai pasakojo, kad garsas buvo toks stiprus, jog visi manė, kad sprogo bomba. Žmonės pasileido bėgti iš aludės.

„Sprogimo metu aludėje buvo daug žmonių, tačiau niekas rimtai nenukentėjo. Sprogo elektros skydinė, kuri priklauso „UK Power Networks” kompanijai. Keli vaikinai patyrė nudegimus, tačiau nieko rimto ar pavojingo gyvybei”, - guardian-series.co.uk sakė J. Chitty.

[4294]

[4290]

Rėkė iš skausmo

„Tiesai “ susisiekus su nukentėjusiu lietuviu paaiškėjo, kad Lukas nudegė abi rankas ir kojas, kairią pusę veido. Pasak gydytojų, vaikinui gali prireikti odos persodinimo operacijos.

„Jei ne nuskausminamieji, dabar rėkčiau. Nieko panašaus nesu patyręs. Staiga pasirodė didžiausia liepsna iš kažkokios ventiliacinės angos. Sprogo ir pradėjo pūsti ugnį tiesiai į mus. Aš sėdėjau arčiausiai. Šokau ir pradėjau bėgti iš ugnies kamuolio. Tada, ačiū dievui, dingo elektra. Dar bandžiau kitiems padėti, bet tada pajutau skausmus ir atvyko medikai”, - siaubingą momentą prisiminė Lukas.

Diena buvo itin karšta, todėl visi buvo apsirengę mažai. Luko draugas dėvėjo šlepetes, todėl sudegė kojų padus. Pats Lukas buvo su šortais, sportiniais bateliais ir maikute be rankovių.

„Nudegė visa kairė koja iki šlaunies iš vidaus ir iš išorės. Ugnis apkabino mano pusę kūno. Visa dešinė ranka ir kairė pusė veido. Visam gyvenimui liks randas prie kairios akies”, - sužalojimus vardijo jaunas muzikantas, kuris nežino, kada ir vėl galės paimti gitarą į rankas.

Valdininkai atsakomybės kratosi

„Tiesai” susisiekus su aludės atstovais išgirdome patvirtinimą, kad įvyko sprogimas, tačiau jo metu niekas nepatyrė rimtų sužalojimų, o pasak aludės vadovų, atsakomybė už incidentą priklauso kompanijai „UK Power Networks”.

Tuo tarpu „UK Power Networks” atstovas spaudai nebuvo tikras, kiek žmonių incidento metu buvo sužeisti ir koia jų būklė.

„Šiuo metu dėl incidento antradienį Leytonstone, kuriuo metu rajone nutrūko elektros tiekimas, vyksta oficialus tyrimas. Apgailestaujame, kad incidento metu buvo sužeisti žmonės”, - sakė kompanijos atstovas spaudai.

Ieškos advokatų

L. Pakėnas iki šiol gyveno iš savo muzikos. Jaunuolis nerimauja, kad nudegus pusę kūno groti ir pasirodyti scenoje galės dar negreitai. Jis nežino iš kur dabar gauti pajamų mokesčiams, maistui, buto nuomai.

 

„Artimiausiu metu paaiškės, kokia tikroji mano odos būklė ir jei reikės operacijos, ligoninėse dar užsibūsiu“, - sakė. L. Pakėnas.

„Skaudžiausia tai, kad niekas nenori prisiimti atsakomybės ir niekam neįdomu, kokia mano ar mano draugų būklė. Neišgirdome jokio atsiprašymo. Artimiausiu metu planuoju kreiptis į advokatus ir teisybės ieškosiu teisme”, - pridūrė vaikinas.

Lietuvoje šiuo metu gyvenanti Luko sesuo Monika Pakėnaitė „Facebook” išplatino pagalbos žinutę, kurioje šiuo sunkiu metu prašo padėti broliui finansiškai.

„Kaip galbūt jau žinote, mano brangus brolis Lukas pateko į sprogimą. Jis laikinai prarado galimybę dirbti, todėl prašome jūsų pagalbos prisidedant prie medikamentų ir mokesčių, kol Luko žaizdos gyja, o jis kuria naujas melodijas savo muzikai. Prašome padėti jei galite, net ir maža pagalba mums yra labai svarbi”, - rašė M. Pakėnaitė.

Padėti Lukui galite čia:

MR LUKAS PAKENAS

30-93-23

22487560

[4292]

[4293]

[4291]

2016 07 22 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt