antradienis, rugsėjo 27 d.
Karybos ekspertai: didelė dalis Rusijos pajėgų gali būti vis dar laikomos rezerve konfliktui su Vakarais
Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, VšĮ „Visuomenės informacinio saugumo agentūra“
Facebook
Vaizdas vienoje iš Rusijos ligoninių, kurį išvydę, pacientai šoka per langus

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas. Su jomis gali susipažinti ir Alfa.lt skaitytojai.

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 09 02

Politinis strateginis lygmuo

TATENA tyrėjai apžiūrėjo Zaporižės atominę elektrinę. Dalis ekspertų nutarė čia likti tolesniam darbui iki šeštadienio. Vizito metu driskiai toliau pliekė į šalia elektrinės esančius objektus ir apkaltino Ukrainą teigdami, kad 60-ties ukrainiečių diversantų grupė išsilaipino Kachovskio telkinio pakrantėje už trijų kilometrų nuo Zaporižės AE ir mėgino užimti (!) elektrinę.

Dezinformaciją išplatino Rusijos užsienio teroro reikalų ministerija su Lavrovo parašu. Maskva mato, kaip žiniasklaida skaniai valgo ir platina Kremliaus užmakaluotą informacinį mėšlą, todėl toliau skleidžia visokias pasakas. Galėtų gi žmonėms nuo šio informacinio nuodo suskaust pilvuką ir paleist vidurius - kaip pasaulis greit pasikeistų! Nors gal ir nepasikeistų.

Solidūs Lietuvos, Europos ir JAV šaltiniai neturėtų remtis pranešimais iš Mordorstano arba įvardinti juos kaip dezinformaciją. Tuo tarpu pastebime, kad labai dažnai Kremliaus informacija pateikiama kaip „kita nuomonė“ arba „kitos pusės informacija“, kai teigiama, kad „abi pusės kaltina viena kitą, apšaudžius Zaporižės AE“. Kodėl tuomet nepaplatinus ISIS, Talibano, Al Shabaab ir kitų teroristinių organizacijų pranešimų? Jų irgi kita nuomonė. Apmaudu dėl pūliuojančios ir Maskvos srutose mirkstančios pasimetusios žurnalistinės "nuomonių įvairovės“.

Prasidėjo Rusijos karinės pratybos "Vostok 2022" ("Rytai 2022"). Teigiama, kad pratybose dalyvauja Kinija, Indija, Laosas, Mongolija, Nikaragva ir Sirija – tai yra geriausi ir ištikimiausi Rusijos draugai. Pratybos vyks sausumos poligonuose, Japonijos, Ochotsko ir Beringo jūrose. Maskva teigia, kad manevruose dalyvaus iki 50 000 žmonių, t. y. 5-6 kartus mažiau nei ankstesniais metais. Kiti šaltiniai teigia, kad pratybose dalyvaus daugiau Rusijos karių nei praėjusiais metais. Ar driskiai pratybose mokysis iš klaidų Ukrainos ir Sirijos frontuose? Vargu. Jei keturiasdešimt tūkstančių lavonų Ukrainos žemėje jų nieko neišmokė, tai ką gali išmokyti girti generolai?

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas nori tęsti pokalbius su Putinu, neatiduodant visos iniciatyvos Turkijai. "Kas nori, kad Turkija būtų vienintelė pasaulio galybė, kuri toliau kalbasi su Rusija?" - klausė prezidentas Eliziejaus rūmuose.

Koks bebūtų Erdoganas, bent suderino grūdų tiekimo klausimą ir dalinai palengvino maisto krizę. Tuo tarpu Macrono pokalbiai tik provokavo Putlerį tolesniems karo nusikaltimams.

Suomija sumažino Rusijos piliečiams išduodamų turistinių vizų skaičių iki dešimtadalio. "Svarbu, kad parodytume, kad tuo metu, kai kenčia ukrainiečiai, normalus turizmas neturėtų tęsti įprastos veiklos", - pareiškė užsienio reikalų ministras Pekka Haavisto. Suomija taip pat nagrinėja galimybę išduoti humanitarines vizas Kremlių kritikuojantiems visuomenininkams ir žurnalistams.

Mes esame skeptiški net ir šiuo klausimu. Jei asmuo kritikuoja Putiną, tai nereiškia, kad jis nėra imperialistas ir nekelia grėsmės kitai šaliai savo buvimu. Be to, jei jis tikrai nori permainų Rusijoje, tai tik joje būdamas gali jas inicijuoti.

Kremlius pasmerkė ES užsienio reikalų ministrų sprendimą sustabdyti 2007 m. susitarimą su Rusija dėl lengvatinių vizų išdavimo tvarkos. Kremliui burna dirbantis Peskovas įspėjo apie galimas atsakomąsias priemones.

Europa jau rauda, praradusi galimybę aplankyti dvokiančią išmatų duobę, draugas Peskovai.

Teisybę pasakius, Europai šiandien trūksta paprasto, griežto, tiesmuko lyderio, panašaus į Winstoną Churchillį, kuris paskelbė apie „geležinę uždangą“ sovietams. Visi krūpčiojimai ir lankstymaisi tik gilina Rusijos fašizmo metastazes, dėl ko kenčia Ukraina, o galiausiai ir pati Europa. Vėžį reikia išpjauti staigiai. Pakraujuos ir sugis.

Putinas nedalyvaus Michailo Gorbačiovo, „palaidojusio“ Sovietų Sąjungą laidotuvėse. Putinas SS žlugimą ne kartą vadino "didžiausia šimtmečio geopolitine katastrofa". Tačiau į laidotuves nevyks dėl kai ko kito. Cariukas labai prietaringas. Putinas greičiausiai bijo ne tik mirties, bet ir simbolių, reiškiančių ko nors pabaigą. O ji Putino laukia. Neišvengiamai.

Vakar Putinas lankėsi Kaliningrade (!) ir susitikęs su moksleiviais papasakojo, kad „Ukrainą išrado Leninas“. Putinas vaidino mokytoją, tikindamas vaikus, kad būtina kovoti su Ukraina. Kitaip tariant, mokė žudyti „brolius slavus“. "Ne tik vaikai, bet net ir daugelis suaugusiųjų, matyt, nežino, kad Ukraina iki Sovietų Sąjungos susikūrimo niekada neturėjo savo valstybingumo. Tokios valstybės nebuvo", - sekė pasaką vaikams mesijas Volodia.

Juokas juokais, tačiau vizitas Karaliaučiuje rodo šios srities geopolitinę svarbą Kremliui, o pamoka, jos naratyvai ir žinutės, pagal Rusijos informacinės strategijos doktriną, yra privalomas patiekalas visoje šalyje.

Rusija grasina atidaryti dar vieną frontą. Vyriausias Rusijos užsienio teroristas Lavrovas pareiškė, kad Moldovos Padniestrės regionas, kuris ribojasi su Ukraina, gali būti įtrauktas į Rusijos ir Ukrainos konfliktą.

Kuo daugiau frontų, tuo daugiau problemų Kremliui. Keletas frontų ne kartą baigėsi imperijos griūtimi.

"Lukoil" pranešė, kad po "sunkios ligos" mirė naftos kompanijos pirmininkas Ravilis Maganovas. Kiti šaltiniai teigia, kad 67 metų vyras mirė iškritęs pro ligoninės langą.

Rusijos ligoninėse, būna, atvyksta pacientai, ir iškrenta pro langą.

Rusija pareiškė, kad stabdys naftos ir naftos produktų tiekimą valstybėms, kurios nustatys viršutinę naftos produktų kainą. Kainų apribojimai Rusijai netinka, nes šalis esą vadovaujasi rinkos ekonomikos dėsniais. "Tai visiškai sužlugdys rinką", - pergyvena Rusijos vicepremjeras.

"Gazprom" 2022 m. pirmąjį pusmetį daugiau nei dvigubai padidino grynąjį pelną. Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Kremliaus karo įrankis nepaisant sankcijų uždirbo 41,75 mlrd.

Operacinis lygmuo

Be pakitimų.

Kremliuje žanro krizė. Maskvos teroristai nebesugalvoja, kokiu būdu perlaužti frontą Ukrainoje ir palaužti Kyjivą. Greičiausiai ruošiamasi ilgam karui, siekiant žiemą išsekinti ne tiek Ukrainą, kiek Vakarus.

Neturėkime iliuzijų, kad Kremlius į Ukrainos karą metė visus savo elitinius dalinius ir karius. Rusijos jėgos struktūrose tarnauja daugiau nei 4,5 mln. žmonių. Tad gyvosios jėgos resursai Rusijoje dar toli gražu neišsemti. Manome, kad didelė dalis armijos pajėgų vis dar laikomos rezerve dienai X Vakarų karinėje apygardoje.

Tačiau Ukrainos kare lemiamą žodį tars ne „gyvoji jėga“, o artilerijos, oro gynybos, žvalgybos, partizaninės veiklos ir nepertraukiamos logistikos sąveika. Išmanumas ir ryžtas bei valia priešintis.

Taktinis lygmuo

Ukrainos kariai per naktį sunaikino penkis ordos amunicijos sandėlius šalies pietuose. Toliau naikinamos priešo atsargos ir rezervai, kontrolės punktai ir transporto mazgai.

Okupantai tęsia apšaudymus artilerija ir minosvaidžiais, taip pat aviacijos ir raketų smūgius į ukrainiečių pozicijas, civilinę infrastruktūrą visa fronto linija.

Teroristai bombardavo Mykolajivo rajoną didelės sprogstamosios galios aviacinėmis bombomis, sužeistas vienas žmogus. Iš naikintuvo Su-35 buvo paleista raketą į Bereznevatskaja gyvenvietę, tačiau ji numušta.

Ukrainos lėktuvai surengė 18 atakų, smūgiuojant okupantų vadavietėms, kontrolės postams, amunicijos, degalų, logistikos ir transporto objektams.

Antonovskio, Kachovkos ir Darjevo tiltai ir toliau apšaudomi artilerijos ugnimi.

Okupantai Briansko ir Kursko sričių pasienio rajonuose ir toliau laiko parengtyje Rusijos Federacijos ginkluotų driskių padalinius.

Slobožansko kryptimi driskiai mėgino pulti, kad neprarastų užimtų Charkivo srities teritorijų ir kelių kontrolės.

Charkivo srities Novoosinivkos gyvenvietėje sunaikintas priešo degalų ir naftos sandėlis. Sunaikintos įrangos ir personalo skaičius tikslinamas.

Tęsiamas Slovjansko, Bachmuto, Avdijivkos, Kramatorsko rajonų apšaudymas.

Ryte rusų teroristai apšaudė Slovjansko vaikų darželį. Laimei, aukų nėra.

Ukrainos kariuomenė smogė okupantų logistikos maršrutui ir sunaikino perėją netoli Naujosios Kachovkos. Objekto koordinates nurodė vietos partizanai.

Chersono srities Tavrijsko mieste po ukrainiečių artilerijos smūgių driskiai neteko daugiau kaip 20 vienetų karinės technikos, gyvosios jėgos nuostoliai skaičiuojami.

2022 09 02 17:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt