pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Karybos ekspertai: Putinui nepakaks nei Ukrainos, nei Moldovos, nei Sakartvelo – jam reikia Europos iki Berlyno
Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, VšĮ „Visuomenės informacinio saugumo agentūra“
Facebook
Šturmo desanto vieneto kariai sunaikino rusų teroristų grupę, tarp kurių nuotraukos darymo metu dar gyvas (pritūpęs, su barzda) ir kolaborantas diedas Ivanovas.

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas. Su jomis gali susipažinti ir Alfa.lt skaitytojai.

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 07 13

Strateginis politinis vaidmuo

JAV žvalgyba praneša, kad Rusija susitarė su Iranu dėl „šimtų“ ginkluotę turinčių bepiločių įsigijimo ir naudojimo Ukrainos kare. Dronai gali būti pristatyti į frontą dar liepos mėnesį po rusų karių apmokymo. Tokiu būdu, Iranas būtų grėsmė ir Artimuosiuose Rytuose, ir įsitrauktų į jau iš esmės vykstantį daugelio NATO valstybių ir Rusijos konfliktą (ne karą).

JAV kartu su Izraeliu ir arabų valstybėmis siekia sudaryti aljansą, kuris atremtų Irano grėsmes. Manoma, kad 2019-aisiais būtent Irano dronai atakavo Saudo Arabijos naftos įrenginius, dėl ko naftos kainos šoktelėjo iki rekordinių aukštumų. Irano dronai gali gabenti iki 150 kg sveriančius krovinius (ginklus, šaudmenis) bei išbūti ore iki 20 valandų.

Šis Maskvos rėmėjų žingsnis, be abejo, įneša įtampos tiek į Artimųjų Rytų, tiek į Rusijos (ir Baltarusijos) – Ukrainos karo areną, ir tuo pačiu metu akivaizdžiai parodo silpnąsias Kremliaus puses: „antroji“ armija pasaulyje kare su Ukraina neturi akivaizdaus pranašumo ore ir yra technologiškai atsilikusi.

Šiandien Stambule įvyks susitikimas, kuriame dalyvaus Ukrainos, JT, Turkijos ir Rusijos atstovai. Bus aptariamas grūdų eksporto jūrų koridoriais klausimas. Tai būtina daryti nedelsiant tam, kad išvengtume pasaulinio bado katastrofos. Liepos 11 d. į Ukrainos uostus atplaukė aštuoni užsienio laivai, galintys gabenti žemės ūkio produktus. Teigiama, jog šiuo metu iš Ukrainos turi būti išgabenta 18 mln. tonų grūdų. Iš naujojo derliaus tikimasi gauti dar 60 mln. tonų, iš kurių galėtų būti eksportuota 58 mln. tonų.

Mes manome, kad Rusija derybose dalyvaus žvalgo – diversanto vaidmenyje ir stengsis daryti viską, kad grūdų tiekimas strigtų kuo ilgiau. Badas, masinė emigracija, ekonominė, energetinė suirutė yra ginklai, kuriais senųjų Maskvos KGbegalvių gvardija kovoja su Vakarais. Žiopliai, užauginti KGB (dabar FSB) tradicijų aplinkoje nesuvokia vieno paprasto dalyko – suirutė ir ekonominė recesija Vakaruose, badas Azijoje ir Afrikoje smogs taip pat ir Kinijos ekonomikai, kurios pagrindinis vartotojas ir variklis yra išsivysčiusios valstybės. Kinijos tikslas yra viešpatavimas pasaulyje per ekonominę galią, kurio siekimui Rusija tampa rimta kliūtimi, o tai reiškia tik vieną - galutinį, negrįžtamą Rusijos žlugimą, nuo jos nusisukus, o tiksliau tiesiogiai atsisukus Azijos monstrui.

JAV paskelbė apie papildomą 1,7 mlrd. dolerių pagalbą Ukrainai: pinigai skirti šalies ekonomikos atstatymui, finansuojant šalį po Rusijos invazijos. Šios lėšos yra dalis 7,5 mlrd. dolerių pagalbos paketo, kurį gegužės mėn. pasirašė JAV prezidentas Joe Bidenas.

Ukraina pristatė pasauliui savo viziją, kaip atkurti šalį po niokojančio karo su Rusija. Planas numatytas dešimčiai metų į priekį, jam įgyvendinti reikia 750 milijardų dolerių.

Praėjusią savaitę Lugano mieste, Šveicarijoje, įvyko tarptautinė konferencija, skirta būsimam Ukrainos atstatymui. 2500 skirtingų sričių ekspertų parengė 2000 puslapių dokumentą, kuriame 850 konkrečių projektų. Ukrainos atkūrimo planas suskirstytas į tris etapus: pirmasis - viskas, ko reikia žmonių gyvybėms užtikrinti, antrasis - infrastruktūra, trečiasis - pertvarka švietimo, sveikatos, karinės pramonės ir kitose srityse. Ukrainos atsigavimo plane numatyti ir lėšų šaltiniai, tarp kurių iš Rusijos oligarchų ir įmonių konfiskuotas turtas, integracija į ES logistinę, ekonominę erdvę ir daug kitų gražių dalykų.

Viena smulkmena - protingų ir gražių planų vystytojai kuria ateitį popieriuje, bet norint fantazijas paversti realybe rytoj, nudobti Kremliaus hidrą būtina šiandien.

Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas paskelbė, jog Varšuva rengiasi ekspansijai į Ukrainą ir ketina užgrobti Vakarų Ukrainos žemes. Neva tikimasi, kad nei Maskva, nei Kyjivas, nei Vašingtonas nepastebės šių Varšuvos kėslų.

Visiški nevykėliai. Šie rimtu veidu padaryti pareiškimai, žinoma, yra skirti visų pirma vidaus rinkai, bet FSB pasakų kūrėjų skyrius, atrodo, nebesivargina pritempti melo prie realybės tuo laužydamas esminį propagandos principą. Šerdami tautiečius iš nosies iškrapštytu turiniu, kurio santykis su realybe lygus nuliui, dar papildomai galėtų pateikti patikimos žvalgybinės informacijos apie Lietuvos planus joti girdyti žirgų prie Juodosios jūros ir taip užgrobti pietų Ukrainą.

Varšuva Maskvai – rakštis subinėj. Putlerio karo nusikaltėliai suvokia, jog Lenkija – ne Ukraina, o ir siūlas, sulaikantis ją nuo tiesioginių veiksmų yra labai, hm, padilęs. Maskva Lenkijoje norėtų turėti Makroną Antrąjį, todėl Kremlius visais būdais mėgina sukiršinti Varšuvą su Vakarais.

Baltarusijos bulvių antiprezidentas, toks šūdprezidentis A Lukašenka pareiškė, kad Vakarų politika artina pasaulį prie didelio karo. Nukvakęs Kremliaus paruoštų karinių anekdotų pasakotojas teigia, jog “ką tik iškepti "kryžiuočiai" iš Šiaurės Atlanto aljanso staiga nusprendė, kad dabar tinkamas laikas dar vienam "puolimui į Rytus", pamiršdami, kaip panašūs poelgiai baigėsi jų istoriniams pirmtakams". Žodžiu, žinia tokia, kad Vakarai dabar puls Rusiją, o Baltarusija ją būtinai gelbės.

Vakar Bostone gyvenantis Rusijos istorikas ir rašytojas Jurijus Felštinskis pareiškė, jog Maskva neabejotinai ruošiasi karui su Vakarais ir net jį jau pradėjo. Tuo tarpu Vakarai karo su Rusija dar nekariauja. Kremlius, po Baltarusijos militarizavimo branduolinėmis galvutėmis, ketina smogti Ukrainai, Lenkijai, Lietuvai, ir neva neabejotinai tą darys.

Mes šį ir panašius pasvarstymus vertinam kaip Maskvai naudingą panikos sėjimą. Tačiau tokie gąsdinimai kaip šaltas dušas primena, kad būtina pasiruošti visoms grėsmėms ir smūgiuoti pirmiesiems.

Tarptautinės energetikos agentūra perspėja, kad gali prasidėti precedento neturinti pasaulinė energetikos krizė, kelianti grėsmę pasaulio ekonomikai. Dėl sutrikusio dujų ir naftos tiekimo, energetikos kainų, infliacijos, gali prasidėti gilios ir sudėtingos ekonominės turbulencijos. Tuo tarpu Rusija gauna didelį pelną iš naftos ir dujų pardavimo Azijoje, nes Indija ir Kinija dvigubai brangina pigią rusišką energiją. Spėjama, jog šiais metais Rusija iš naftos ir dujų pardavimo uždirbs 285 mlrd. dolerių. Ši žiema Europai gali būti labai sunki.

Mums dar didesnė krizė, kelianti grėsmę viso pasaulio saugumo architektūrai ir taikai, atrodo Vakaruose ryškėjantis suvokimas, kas yra jau esamų ir artėjančių nelaimių kaltininkas, lydimas bejėgiško trypčiojimo, nesiryžtant išoperuoti pūlingos voties. Ta diena ateis neišvengiamai arba votis trūks, aptėkšdama visus nuodingais syvais.

Ukrainos "Premier" lyga bus atnaujinta rugpjūčio 23 dieną., tačiau be sirgalių. Stadionuose bus įrengtos slėptuvės, oro pavojaus sirenos, rungtynėse saugumo sumetimais dalyvaus kariuomenė.

Operacinis lygmuo

Be pakitimų.

Ukrainos Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksejus Danilovas pareiškė, jog Zelenskis įsakė išvaduoti visą Ukrainą ir tai bus padaryta.

Iš Krymo į Chersono sritį permetami papildomi rusų kariniai daliniai, šarvuota ir kita technika. Tai rodo, jog orda neketina atiduoti nei vieno centimetro užgrobtos teritorijos ir iš visur turės būti išrūkyta jėga.

Vakarų žiniasklaidoje prasidėjo „ekspertų“ svarstymai, jog Putinas galbūt sustos, gal jam pakaks to, ką dabar užgrobė Ukrainoje.

Vaikiškos „analizės“. Putinui nepakaks nei, Ukrainos, nei Moldovos, nei Sakartvelo – jam reikia Europos iki Berlyno, ir kad JAV iš jos pasitrauktų, atiduotų Aliaską, atsiprašytų ir atsiklauptų. Štai su kuo mes turime reikalą. Ir jei jums tai atrodo kaip visiški kliedesiai, yra jūsų, o ne Kremliaus mesijo ir jo apaštalų bėda.

Taktinis lygmuo

Baltarusijoje Gomelio srityje vyksta teritorinės gynybos pajėgų štabo patikrinimas. Tikėtina, kad iš Baltarusijos teritorijos toliau bus vykdomi raketų smūgiai.

Charkivo regione okupantai sutelkė grupuotę, kuri pagrindinį dėmesį skiria gynybai. Iš statinės ir reaktyvinės artilerijos vėl smarkiai apšaudytas Charkivo miestas ir aplinkinės gyvenvietės.

Slovjansko kryptimi tęsiasi apšaudymai, siekiama sukurti galimybę miesto šturmui.

Ryte sprogimai aidėjo Kramatorsko mieste. Nuostoliai kol kas nežinomi.

Kramatorsko, Avdijivkos, Zaporižės rajonų fronto linijose tęsėsi apšaudymas artilerijos ugnimi.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos likvidavo tris Rusijos ginkluotųjų pajėgų 20-osios gvardijos motorizuotosios šaulių divizijos vadus: pulkininką Aleksejų Gorobecą, divizijos vado pavaduotoją pulkininką Kanatą Kalimandenovičių Mukatovą ir pulkininką Avramčenko Aleksejų Jurjevičių.

Okupantų puolimas pristabdytas dėka sėkmingų ukrainiečių atakų į priešo gyvosios jėgos sankaupas ir amunicijos sandėlius.

Ukrainos kariuomenės generalinis štabas praneša, jog driskių gretose padaugėjo dezertyravimo atvejų, klesti alkoholizmas.

2022 07 13 17:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt