trečiadienis, liepos 8 d.
Kauno „Žalgiryje“ – du NBA žaidėjai
tiesa.com

Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandą šį sezoną papildys dar vienas naujokas. Lietuvos čempionų klubas sudarė vienerių metų sutartį su Jamesu Andersonu. Visai neseniai klubas pasirašė sutartį su 185 cm įžaidėju 23 metų amerikiečiu Maaliku Waynsu. Abu krepšininkai pastarąjį sezoną žaidė NBA.

Atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose galintis žaisti 198 cm ūgio krepšininkas praėjusį sezoną rungtyniavo Filadelfijos „76ers“ ekipoje. Net 62 iš 80 rungtynių J. Andersonas pradėjo starto penkete. Vidutiniškai per mačą 25 metų amerikietis pelnydavo po 10,1 taško ir atkovodavo po 3,8 kamuolio.

„Labai džiaugiamės, kad į „Žalgirį“ pavyko prisivilioti dar vieną pakankamai jauną, bet kartu ir daug žaidybinės patirties turintį krepšininką. „Žalgiris“ žaidėjams iš JAV yra vartai į Eurolygą ir aukščiausio lygio krepšinį už NBA ribų. Džiugu, kad mūsų pageidaujami krepšininkai tai supranta ir pasinaudoja šiomis galimybėmis“, – sakė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Būtent apie tai kalbėjo ir naujasis „Žalgirio“ komandos žaidėjas.

„Esu patenkintas savo pasirinkimu. „Žalgiris“ yra vienas Europos krepšinio lyderių. Ši komanda kiekvienais metais patenka tarp Eurolygos geriausiųjų. Skaičiau, kad ji pastoviai dominuoja ir nacionalinėse pirmenybėse. Be to, „Žalgiryje“ žais ir Maalikas Waynsas, todėl turėtume būti gera komanda ir šį sezoną“, – iškart po sutarties sudarymo Žalgiris.lt interneto svetainei sakė J. Andersonas.

Tiek M. Waynsas, tiek J. Andersonas skirtingu metu yra žaidę Filadelfijoje, bet jie nėra daug bendravę ir tikisi pažintį sutvirtinti Kaune. „Maalikas yra pora metų jaunesnis. Jei ir esame susidūrę aikštelėje, jo gerai nepažįstu. Nesame draugai, bet turime tą patį agentą ir, manau, greitai rasime bendrą kalbą tiek aikštėje, tiek už jos ribų“, – neabejojo ketverius metus NBA žaidęs gynėjas.

J. Andersonui iššūkiai nėra svetimi. Žaisti krepšinį jis pradėjo Junction City miestelyje, turinčiame vos 700 gyventojų. Nepaisant to, J. Andersonas buvo pastebėtas Oklahomos universiteto skautų ir puikiai įsiliejo į NCAA komandą.

Jau pirmosiose NCAA rungtynėse jis pelnė 29 taškus, o iš viso per 3 metus jis pasiekė 17,9 taško per rungtynes vidurkį. Tai antras geriausias rezultatas visoje Oklahomos universiteto istorijoje.

2010 m. NBA naujokų biržoje J. Andersoną 20 numeriu į savo gretas pašaukė San Antonijaus „Spurs“ komanda. Ten jis praleido pustrečių metų, o 2012–2013 m. sezoną užbaigė Hjustono „Rockets“ komandoje. Praėjusiais metais J. Andersonas prisijungė prie Filadelfijos „76ers“ komandos ir netruko įrodyti savo vertę. Gan greitai jis išsikovojo vietą startiniame penkete ir sužaidė savo geriausią sezoną per visą karjerą.

2014 08 06 11:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt