trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Keista drama JK: dėl senovinio abortų įstatymo dviem anglėms gresia kalėjimas iki gyvos galvos
Alfa.lt
Unsplash
Vaistai

Dviem moterims Jungtinėje Karalystėje gresia kalėjimas už abortą, praneša Dailymail.co.uk. Viena jų, teigiama, išgėrė vaistą, kuris sukelia persileidimą.

25 metų neįvardyta moteris kaltinama „neteisėtai suleidusi sau nuodų ar kito kenksmingo daikto, būtent misoprostolio“, siekdama sukelti persileidimą.

Įtariama, kad praėjusių metų sausį ji išgėrė šį vaistą, kuris yra viena iš dviejų gydytojų reguliariai skiriamų tablečių nėštumui nutraukti.

Šis nusikaltimas apibrėžtas pagal 1861 m. Nusikaltimų prieš asmenį aktą ir jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Moteris teisme neprisipažino esanti kalta. Jai per vertėją buvo pranešta, kad kitų metų vasarį ji stos prieš teismą.

Kita moteris, apkaltinta vaiko nužudymu pagal Kūdikių gyvybės (išsaugojimo) įstatymą, priimtą 1929 m.

Neįvardyta moteris gavo tablečių iš Didžiosios Britanijos nėštumo konsultavimo tarnybos (Bpas) pandemijos metu. Tuo metu moterims iki dešimties savaičių nėštumo nutraukimo tabletės buvo siunčiamos paštu, kad galėtų jas suvartoti namuose po nuotolinės konsultacijos.

Po to, kai moteris išgėrė tabletes, ji pagimdė 28 savaičių vaisių. Tai buvo pranešta policijai.

Jos byla bus perduota teismui. Jei bus pripažinta kalta, jai taip pat gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė.

Pagal 1967 m. Abortų įstatymą, abortas yra teisėtas, kai jis atliekamas pagal taisykles, įskaitant pas registruotus praktikuojančius gydytojus.

Abiem moterims gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Vyresnieji gydytojai teigė, kad nuolatinis baudžiamasis persekiojimas gali atgrasyti moteris, patyrusias persileidimus ir abortus, gydytis toliau.

Medikai, teisininkai ir labdaros darbuotojai pasirašė laišką valstybinės prokuratūros direktoriui Maxui Hillui QC, ragindami jį nustoti vesti moteris į teismą dėl nėštumo nutraukimo.

Laiške raginama nutraukti visas šiuo metu vykstančias procedūras ir ateityje nekelti kaltinimų moterims ar merginoms, kurios nutraukia nėštumą arba patyrė persileidimą.

„MSI Reproductive Choices UK“ medicinos direktorius Jonathanas Lordas teigė, kad kai kurios moterys buvo tiriamos po natūralaus persileidimo, nes anksčiau svarstė galimybę nutraukti nėštumą.

Charlotte Proudman, viena iš laišką pasirašiusių advokatų, sakė, kad svarsto galimybę iškelti bylą prieš vyriausybę pagal žmogaus teisių įstatymus.

JK parlamentarai pasisakė už įstatymo pakeitimą, kad abortas būtų reglamentuojamas kaip sveikatos priežiūros procedūra.

2022 07 20 11:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt