sekmadienis, liepos 5 d.
Keturi vyrai, iš kurių du lietuviai, už stambią narkotikų prekybą kalėjime praleis 61 metus
tiesa.com
Twitter.com
Johnas Devine'as, Liutauras Streckis, Benjaminas Mousley

Benjaminas Mousley, Johnas Devine’as ir lietuviai Liutauras Streckis bei Alvydas Giedraitis už bandymą į Derby pristatyti ne vieno milijono svarų sterlingų vertės kokaino siuntą, už grotų praleis 61 metus, skelbia Derbytelegraph.co.uk.

Keturi vyrai policijos buvo sulaikyti 2018-ųjų gegužę, jų namuose Derbyje radus daugiau nei 1,3 mln. svarų sterlingų vertės heroino, kokaino ir kanapių, tris ginklus ir 500 tūkst. svarų sterlingų grynais.

Pasak pareigūnų, nesuskaičiuojamas kiekis tuščių maišelių ir įpakavimų – užuomina į daugiau nei dvejus metus vykdytą 35 mln. svarų sterlingų narkotikų konspiraciją.

Skelbiama, kad B. Mousley ir J. Devine’as perėmė Ivano Grahamo vaidmenį po to, kai šis buvo pasodintas už grotų. I. Grahamas – Derbio narkotikų baronas, kuris iš namų Čelastone vadovavo daugiau nei 34,5 mln. svarų sterlingų vertės narkotikų prekybai.

Pastarasis policijos taip pat buvo sulaikytas 2018-ųjų gegužę ir į kalėjimą pasodintas 24 metams už savo vaidmenį gaujoje. Tačiau organizuota grupuotė ir toliau veikė be savo vado. Į jo vietą buvo paskirti patikimi vyrai – B. Mousley ir J. Devine’as.

Šiems dviem vyrams kokainą iš Londono keltu atsiųsdavo lietuviai L. Streckis ir A. Giedraitis.

B. Mousley ir J. Devine’as pripažino kaltę dėl aukščiausios klasės narkotikų platinimo, tačiau lietuviai teismo salėje teigė esantys nekalti. Nepaisant to, tokie pat kaltinimai buvo pareikšti ir L. Streckiui bei A. Giedraičiui.

Lietuviai L. Streckis ir A. Giedraitis už grotų praleis atitinkamai po 19 ir 20 metų, o jų bendrininkai B. Mousley ir J. Devine'as - po 12 ir 10 metų. 

„Tai buvo labai gerai organizuota nusikaltėlių grupuotė. Jie narkotikus tiekdavo ne individualiems asmenims, o kitoms grupuotėms. Be abejonės, kokainas galiausiai patekdavo ir į gatves. Visi šie vyrai prisidėjo prie Ivano Grahamo vadovaujamos narkotikų prekybos“, – sakė policijos atstovas.

2019 05 21 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt