antradienis, rugpjūčio 11 d.
Kiek iš tiesų kainuoja pragyvenimas Anglijoje?
tiesa.com

Naujausių tyrimų duomenimis, dažnas Jungtinės Karalystės gyventojas neįsivaizduoja, kiek pinigų išleidžia pragyvenimui. Ypač neįvertinamos tokios didžiųjų gyvenimo įvykių sąnaudas, kaip vaiko auginimas, universiteto lankymas ar pensija, - skelbė naujienų portalas theguardian.com.

Pasirodo, vidutinis Didžiosios Britanijos gyventojas turi menką supratimą apie savo asmeninius finansus. Tyrimas atskleidė, kad dauguma mano, kad užauginti vaiką nuo gimimo iki jam paliekant namus kainuoja apie 50 tūkst. svarų, kai iš tiesų vaikas „atsieina“ maždaug 229 tūkst. svarų.

Panašiai apsirinkama ir vertinant universiteto mokesčius. Manoma, kad vidutinė studento studijos tesiekia apie 21 tūkst. svarų, tačiau iš tiesų pabaigę mokslus studentai lieka skolingi mokymo įstaigoms apie 44 tūkst. svarų.

Ekspertams didžiausią nerimą kelia tai, kad žmonės neįvertina, kiek pajamų jiems prireiks išėjus į pensiją. Dauguma apklaustųjų manė, jog tam, kad išėjus į pensiją būtų užtikrintos 25 tūkst. svarų metinės pajamos, užtektų savo pensijų fonde turėti 124 tūkst. svarų. Tačiau pensijų skaičiuoklė rodo ką kita - norintiems užsitikrinti 25 tūkst. metines pajamas, savo pensijos fonde reikėtų turėti daugiau nei 300 tūkst. svarų.

Tyrimo dalyvių teigimu, britai ne tik kad nesuvokia, kiek lėšų jiems gali prireikti pensijos laikotarpiu, bet ir negalvoja apie šį gyvenimo etapą. Manoma, kad net du trečdaliai britų nekaupia pinigų savo pensijiniam laikotarpiui.

„Planuojant savo finansus ir tolimesnį gyvenimą yra labai svarbu žinoti tikrąją pragyvenimo kainą. Todėl reikia ieškoti būdų, kaip pagerinti visuomenės supratimą apie šias problemas“, - teigė Denise Lievesley, Karališkojo Londono koledžo socialinių mokslų fakulteto dekanė.

2015 07 08 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt