Ne paslaptis, kad įvairius nusikaltimus tiriantys policijos pareigūnai naudojasi ir informatorių paslaugomis, kuriems už suteiktas žinias atsilyginama pinigais.
Ne tik organizuotam nusikalstamumui užkardyti, bet ir smulkesniems įstatymų nusižengimams ištirti policininkai į pagalbą pasitelkia tarp nusikaltėlių infiltruotus žmones ir net kalėjime laisvės atėmimo bausmes atliekančius asmenis.
Už jų suteikiamą vertingą informaciją pareigūnai moka pinigus. Šis metodas – legalus, Jungtinės Karalystės įstatymai nurodo, kad policija privalo informatorius registruoti ir vykdyti griežtą jiems išleidžiamų pinigų apskaitą.
Leicester’io miesto laikraštis „Leicester Mercury“ rašo, jog toks tyrimo būdas – rizikingas ir delikatus, tačiau vienas iš patikimiausių, todėl dažnai naudojamas detektyvų.
„Reikia žinoti, kaip šią priemonę pritaikyti. Jeigu moki ja naudotis, pastangos tikrai atsipirks, sutaupys daug laiko ir kitų resursų“, – leidinio žurnalistams sakė savo vardo atskleisti nepanoręs buvęs policijos tyrėjas.
Žurnalistai vietos policijos vadovybės pasiteiravo, kiek mokesčių mokėtojų pinigų ji išleidžia informatorių paslaugoms apmokėti.
Atsakyme teigiama, kad per pastaruosius 2 metus tam prireikė beveik 100 tūkst. svarų sterlingų: 2015-2016 metais – 73 000 £, 2016-2017 m. – 23 000 £.
Kad tokius pinigus mokėti verta, patvirtina ne tik šį metodą naudojantys pareigūnai.
„Yra nustatyta speciali griežta vertinimo tvarka, tik 3 lygius atitinkantis asmuo yra laikomas patikimu informatoriumi“, – sakė Leicester’io policijos vyresnysis inspektorius Mick’as Graham’as.