trečiadienis, balandžio 14 d.
Kiek policija moka informatoriams?
tiesa.com

Ne paslaptis, kad įvairius nusikaltimus tiriantys policijos pareigūnai naudojasi ir informatorių paslaugomis, kuriems už suteiktas žinias atsilyginama pinigais.

Ne tik organizuotam nusikalstamumui užkardyti, bet ir smulkesniems įstatymų nusižengimams ištirti policininkai į pagalbą pasitelkia tarp nusikaltėlių infiltruotus žmones ir net kalėjime laisvės atėmimo bausmes atliekančius asmenis.

Už jų suteikiamą vertingą informaciją pareigūnai moka pinigus. Šis metodas – legalus, Jungtinės Karalystės įstatymai nurodo, kad policija privalo informatorius registruoti ir vykdyti griežtą jiems išleidžiamų pinigų apskaitą.

Leicester’io miesto laikraštis „Leicester Mercury“ rašo, jog toks tyrimo būdas – rizikingas ir delikatus, tačiau vienas iš patikimiausių, todėl dažnai naudojamas detektyvų.

„Reikia žinoti, kaip šią priemonę pritaikyti. Jeigu moki ja naudotis, pastangos tikrai atsipirks, sutaupys daug laiko ir kitų resursų“, – leidinio žurnalistams sakė savo vardo atskleisti nepanoręs buvęs policijos tyrėjas.

Žurnalistai vietos policijos vadovybės pasiteiravo, kiek mokesčių mokėtojų pinigų ji išleidžia informatorių paslaugoms apmokėti.

Atsakyme teigiama, kad per pastaruosius 2 metus tam prireikė beveik 100 tūkst. svarų sterlingų: 2015-2016 metais – 73 000 £, 2016-2017 m. – 23 000 £.

Kad tokius pinigus mokėti verta, patvirtina ne tik šį metodą naudojantys pareigūnai.

„Yra nustatyta speciali griežta vertinimo tvarka, tik 3 lygius atitinkantis asmuo yra laikomas patikimu informatoriumi“, – sakė Leicester’io policijos vyresnysis inspektorius Mick’as Graham’as.

2018 01 08 11:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt