antradienis, gegužės 26 d.
Kinija atmeta įtarimus dėl koronaviruso kilmės
BNS

Kinija atmeta įtarimus, kad koronaviruso pandemija galėjo prasidėti vienoje laboratorijoje netoli Uhano miesto, kur buvo laikomi užkrečiami pavyzdžiai.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas ketvirtadienį citavo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovą ir neįvardytus medicinos ekspertus, kurių teigimu, nėra įrodymų, kad viruso plitimas tarp žmonių prasidėjo toje laboratorijoje, ir „nėra mokslinio pagrindo“ tokiems tvirtinimams.

„Tikime, kad tai mokslinis klausimas, kuriam reikia mokslininkų ir medicinos ekspertų profesinio vertinimo“, – per kasdienę spaudos konferenciją sakė Zhao Lijianas.

„Tarptautinė bendrija šią kovą gali laimėti tik protingu atsaku, – sakė jis. – Kinija toliau dirbs drauge su kitomis šalimis, kad padėtume vieni kitiems ir paremtume vieni kitus.“

Kinija taip pat griežtai paneigė tvirtinimus, kad ji praėjusių metų pabaigoje delsė pranešti apie viruso protrūkį Uhane ir skelbdavo mažesnius, nei būdavo iš tikrųjų, užsikrėtimo atvejų skaičius, taip padidindama viruso poveikį JAV ir kitoms šalims.

Manoma, kad COVID-19 sukėlėjas buvo šikšnosparnių virusas ir per kažkokios kitos rūšies gyvūnus persimetė žmonėms laukinių gyvūnų ir jūros produktų turguje Uhane, tačiau galutinio šios teorijos patvirtinimo dar nėra.

Įtarimus dėl viruso „nutekėjimo“ iš minėtos laboratorijos JAV žiniasklaida reiškė nepateikdama tiesioginių įrodymų. Tuo metu JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo sustabdyti finansavimą PSO, iš dalies todėl, kad, jo nuomone, ši organizacija yra šališka Kinijos naudai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 16 13:56
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt