trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Kita atostogų pusė - kiek kainuoja palikti namai?
tiesa.com

Naminių gyvūnų atostogos viešbutyje

 Emigrantų šeimos, auginančios naminių gyvūnų ir keliaujančios atostogauti lėktuvais, neretai susirūpina, kur palikti augintinius. Kai kuriems pavyksta rasti draugą ar bendradarbį, galintį užsukti pamaitinti gyvūną. Daugiau bėdų kyla auginantiems šunis, kuriuos keletą kartų per dieną reikia išvesti į lauką, ir kasdien valomuose narveliuose gyvenančių įnamių šeimininkams.

„Tiesos“ kalbintas Darius su šeima augina niufaundlendų veislės šunį ir dekoratyvinį šešką, kurie prie lietuvių atostogų išlaidų prideda nemenką sumą. „Kai važiuojame į Lietuvą, dažniausiai renkamės savo mašiną, tad šuo ir šeškas puikiai joje telpa, o ir važiuoti visiems smagiau. Daugiau rūpesčių būna išvykstant į kitas šalis arba į Lietuvą skrendant lėktuvu. Ne taip pigu ir lengva lėktuvu nuskraidinti niufaundlendą. Mūsų draugai retai kada sutinka padėti, nes šeško nedrįsta išimti iš narvelio, o didžiulio šuns bijo, kai mūsų nėra šalia. Todėl kai atostogaujam mes, kartais atostogauja ir jie – keliauja į viešbutį leisti mūsų pinigų“, – juokėsi Darius.

Augintinių viešbučiai Jungtinėje Karalystėje atsirado prieš kelis dešimtmečius, tad jų pasiūla šiuo metu stipriai išaugusi. Gyvūnų savininkai viešbutį gali pasirinkti pagal savo gyvenamąją vietą, gyvūno rūšį bei, žinoma, kainas. Viešbučiuose nakčiai apgyvendinti šunį ar katę kainuoja apie 10–30 svarų, mažesniam gyvūnui laikiną pastogę galima surasti vos už 1,60 svarų per parą. Brangiausiai kainuoja prašmatnūs viešbučiai, įvertinti kaip geriausi, erdviausi bei patikimiausi. Prabangių apartamentų daugiausia Londone ir aplink jį. Tolėliau nuo sostinės įsikūrusiuose namuose augintinį apgyvendinti yra pigiau.

Bene labiausiai gyvūnų augintojai vertina fermas, kuriose galima laikinai apgyvendinti bet kokį gyvūną, o kainos jose ne tokios didelės, kaip viešbučiuose. Fermoje šunys gali laisvai lakstyti bei daug būti gryname ore. Tiesa, už šią paslaugą teks sumokėti papildomai, mat kiekvieną šunį privalo prižiūrėti darbuotojas.

Dariaus šeima, iš pradžių mokėjusi didžiulius pinigus už rūpestį savo metro aukščio ir beveik 100 kg svorio šunimi bei mažuoju šešku, surado išeitį, padedančią sutaupyti atostogaujant. Lietuviai atrado šunų vedžiotojus ir gyvūnų prižiūrėtojus, kurie pasitenkina tris kartus mažesniu mokesčiu. „Kažkokiame tinklalapyje radau skelbimą, kad mergina ieško šuns vedžiotojos darbo. Gana keistas užsiėmimas, bet pakvietėme ją pokalbiui. Tiesa, ji, kaip ir mūsų draugai, išsigando šuns, nes suvaldyti tokį meškiną – nelengva užduotis. Tada radome vaikiną, kuris sutiko už 10 svarų per dieną du kartus vedžioti mūsų šunį, jį pamaitinti ir pagirdyti, taip pat paduoti maisto šeškui. Už papildomus 15 svarų kartą per savaitę jis iššukuoja šunį bei išvalo šeško narvą. Jei nori, jis gali likti nakvoti mūsų namuose, kartais ir lieka. Gyvūnų nereikia vežti, kelti jiems streso paliekant nežinomoje aplinkoje, o ir mums kainuoja daug mažiau“, – patirtimi dalijosi Darius.

Automobilių apsauga

Automobilių savininkams atostogų metas taip pat neretai apkarsta. Mat nusikaltėliai, pastebėję, kad automobiliu nevažinėjama, o namuose, prie kurių jis stovi, kurį laiką niekas negyvena, pasinaudoja šia proga. Apsaugoti savo transporto priemonę galima įvairiais būdais, tačiau Anglijos gyventojai labiausiai mėgsta saugomas stovėjimo aikšteles.

Dažnai keliaujantys žmonės noriai renkasi oro uostų stovėjimo aikšteles. Ten paliekant savo mašiną išsprendžiamas atvykimo bei išvykimo iš oro uosto klausimas. Be to, šios aikštelės visą parą saugomos darbuotojų ir filmavimo kamerų. Savaitės kaina vienam automobiliui skiriasi priklausomai nuo oro uosto, terminalo bei palikimo ir išvykimo laiko. Užsisakius iš anksto, savaitė oro uosto stovėjimo aikštelėje kainuoja apie 40–50 svarų mažuose oro uostuose, o didžiuosiuose – apie 80 svarų.

Miestuose įkurtos saugomos stovėjimo aikštelės yra truputį brangesnės. Mažiausia kaina už jose savaitei paliekamą transporto priemonę – 40 svarų, tačiau tokių pigių aikštelių labai mažai. Prieš atostogas automobilį į aikštelę dažnai tenka nuvežti dieną prieš išvykstant, tad taip sumokama už papildomą parą. Paliekant automobilį oro uoste sutaupoma bilietui į jį ir iš jo, be to, pavargus po kelionės savo automobiliu grįžti greičiau ir paprasčiau. Šiose aikštelėse automobilius dažnai palieka atostogaujančios šeimos, mat vien kelionė iki oro uosto vienam asmeniui atsieina mažiausiai 8 svarus, o savo automobiliu – kur kas pigiau.

2014 07 03 07:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt