trečiadienis, sausio 27 d.
Kita prestižo pusė: turtuolis gyveno ir vargšės tarnaitės sąskaita
tiesa.com

Solidžias pareigas prestižinėje Londono vietoje užimantis vyras savo imigrantę tarnaitę vertė dirbti be atostogų, o už sunkų jos darbą nemokėjo net minimalaus atlyginimo.

Londono Sityje veikiančios kapitalo valdymo kompanijos vadovas finansininkas Francis Menassa kaltinamas tuo, jog ilgiau nei dešimtmetį išnaudojo namų tarnaitę – iš Filipinų kilusią Elvirą Macato.

Moteris turtuolio namuose Oxshott’e, netoli Londono, tarnaite dirbo nuo 2004 metų gegužės, pagrindinės jos atsakomybės buvo namo tvarkymas, valgio gaminimas, drabužių skalbimas ir lyginimas bei 3 vaikų priežiūra.

E. Macato dirbo 7 ištisą savaitę, po 18 valandų per parą, tačiau darbdavys už tai nesugebėjo mokėti net minimalaus atlyginimo, nors tai buvo sutarta. Be to, per 12 metų F. Menassa samdinei leido ilsėtis mažiau, nei minimaliai reikalauja įstatymai: suskaičiuota, jog bendras moters atostogų laikas tesudarė 2 mėnesius.

„Gamindavau maistą ir gėrimus jo draugų kompanijoms, jie švęsdavo iki vėlumos, o aš privalėdavau laukti ir negalėdavau eiti miegoti, kol visko nesutvarkydavau“, – sakė moteris.

Neapsikentusi tarnaitė su advokato pagalba kreipėsi į Londono aukštąjį teismą ir prašo iš darbdavio priteisti 232 tūkst. svarų sterlingų. Tokia suma ji įvertino nepriemoką už darbą bei patirtą žalą.

Atsakovas tokius kaltinimus neigia ir savo atsiliepime teismui aiškino, jog moteris dirbo vos po 8 valandas per dieną, o šeima ja rūpinosi kaip savo nare.

F. Menassa aiškina, kad šis teismo procesas kelia didžiulį nerimą bei stresą jo šeimai.

2017 11 01 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt