pirmadienis, spalio 25 d.
Kodėl lietuviai turi mokėti brangiau už darbo vizą Britanijoje?
Alfa.lt

Rytų ES šalys vėl diskriminuojamos. Penkių Rytų ES šalių, tarp jų – Lietuvos, piliečiai privalo sumokėti daugiau nei kitų ES šalių atstovai, norėdami gauti darbo vizą Jungtinėje Karalystėje, rašo Politico.eu.

Didžiajai Britanijai išstojus iš ES, atsirado nauji ribojimai ES piliečiams, norintiems dirbti šioje šalyje. Jie privalo išsiimti darbo vizą. 25-ioms šalims, tarp jų – 21 ES valstybei, britai taiko nuolaidą – darbo viza (verslininkams, sveikatos apsaugos, labdaros organizacijų, sezoniniams darbuotojams) kainuoja 55 svarais (63 eurais) pigiau. Darbdaviai taip pat neturi sumokėti už jų įdarbinimą 199 svarus (228 eurus).

Airiams išvis nereikia darbo vizos, tačiau bulgarams, estams, lietuviams, rumunams ir slovėnams nuolaida netaikoma. Kai kurios iš diskriminuojamų šalių jau kreipėsi į Europos Komisiją dėl diskriminavimo.

„Mūsų nuomone, toks skirtingas elgesys turi būti peržiūrėtas, – teigė vienas diplomatas. – Bėda ne papildomuose 55 svaruose, kuriuos skirtingai nei kitų ES valstybių atstovai turi sumokėti penkių ES šalių piliečiai, bėda, kad skiriasi elgesys su jais.“

Britų vyriausybė teigia, kad taisykles nustatė atsispiriant nuo Europos Tarybos socialinės chartijos, kurią 1961 m. pasirašė Jungtinė Karalystė ir dar 25 valstybės. Chartijos 18.2 punktas skelbia, kad pasirašiusios susitarimą šalys „supaprastina formalumus ir sumažina ar panaikina rinkliavas užsienio darbuotojams ir jų darbdaviams.“

ES diplomatai teigia, kad ne visos ES narės, kurioms britai taiko nuolaidą, yra pasirašiusios chartiją. Tarp šios sutarties narių nėra Kroatijos, Čekijos, Suomijos, Vengrijos, Latvijos, Maltos ir Portugalijos. Be to, minėtos penkios diskriminuojamos šalys amžiaus pradžioje ratifikavo atnaujintą chartiją.

Britai tikina, kad jų taisyklės paremtos pirminiu chartijos variantu.

Diskriminuojamų šalių diplomatai spaudžia Europos Komisiją, nes jų nuomone, tai vienas iš pirmųjų po „Brexit“ ES šalių piliečių diskriminacijos pavyzdžių. Tačiau Komisijai gali būti sunku surasti teisinių argumentų prieš britus, nes „Brexit“ susitarime nėra aptartas ilgalaikių vizų klausimas.

„Mums gaila, kad Jungtinė Karalystė nusprendė elgtis su ES piliečiais skirtingai šiuo atveju“, – lakoniškai teigė Europos Komisijos atstovas.

Todėl tikėtina, kad pačioms šalims dvišalių derybų su britais būdu teks spręsti šias problemas.

2021 02 05 13:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt