penktadienis, spalio 7 d.
Kokią bauginančią prognozę pasauliui paliko miegantis pranašas iš JAV?
Vakarų ekspresas
Alfa.lt koliažas
Edgaras Cayce`as (kairėje) ir istorinis ženklas priešais jo namą (dešinėje)

Edgaras Cayce'as garsėjo tuo, kad sapnuose matė ateitį. Aiškiaregis sugebėjo numatyti Antrojo pasaulinio karo pradžią, Kenedžio nužudymą, SSRS žlugimą, karus Afganistane ir Vietname.

Nors jis mirė gerokai prieš tuos įvykius, visos jo prognozės išsipildė neįtikėtinai tiksliai.

E. Cayce'as išpranašavo baisių gamtos kataklizmų. Planetos poliai pasislinks iš savo pozicijų, o Arkties ir Antarktidos sritys pajudės. Tai sukels ugnikalnių išsiveržimus tropikuose. Europos žemėlapis pasikeis, o vakarinė Amerikos dalis suskils.

Po vandeniu atsidurs didžiulės teritorijos: Japonija, didžioji Anglijos dalis, Rusijos pakrančių regionai. Niujorkas, Meksikas, Los Andželas ir San Fransiskas išnyks dėl žemės drebėjimų. Ši pranašystė skamba bauginančiai, žinant, kad 80 proc. E. Cayce'o pranašysčių išsipildė.

Nuspėjo Didžiąją depresiją

E. Cayce'as dar likus trejiems metams iki įvykio vienam jaunam vyriškiui prasitarė, kad šis turėtų susirūpinti savo materialine gerove, nes 1929 m. bus nepalankios sąlygos.

Ir jeigu vyriškis nebus apdairus ir nekreips dėmesio į smulkmenas, gali prarasti nemenką sumą pinigų.

Štai tokiu būdu mistikas įspėjo apie Volstrito akcijų biržos krizę ir netrukus po to prasidėsiantį ekonominį nuosmukį.

Gana tiksliai pranašas įvardijo ir jo pabaigą – 1933-iųjų pavasarį ateis pagerėjimo metas.

Edgaras numatė ir daug kitų svarbių įvykių Amerikoje. Jis perspėjo apie gresiančią nesantaiką tarp juodaodžių ir baltaodžių, apie prasidėsiančius darbininkų ir vargšų maištus.

1939 m. E. Cayce'as „perskaitė“, kad netgi du šalies prezidentai mirs per trumpą laiką. Taip ir įvyko: 1945 m. mirė Franklinas Delano Rooseveltas, o 1963 m. buvo nužudytas Johnas Fitzgeraldas Kennedy.

Antrojo pasaulinio karo scenarijus

Sunku patikėti, bet Edgaras preciziškai sudėliojo kone visus reikšmingiausius artėjančio karo įvykius. Jis numatė, kad Vokietija susijungs su Austrija.

Po Pirmojo pasaulinio karo žemynuose įsivyravusi taika truko neilgai. Ir E. Cayce'as buvo vienas pirmųjų, kuris tai nuspėjo. Kaip labai kritinį laikotarpį išskyrė 1936 m. Tais metais žlugo Tautų Sąjunga, o A. Hitleris pradėjo demonstruoti agresyvius siekius. Įtampa tarp šalių tik didėjo.

Galų gale prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, E. Cayce'as išpranašavo, kad jis truks iki 1945 m., po to vėl įsivyraus taika.

Mistikas sugebėjo nuspėti ir kitus karo įvykius, pavyzdžiui, Amerikos įsitraukimą į karą, Perl Harboro užpuolimą ir karo esminį lūžį, kuris lėmė vokiečių pralaimėjimą.

Pranašystė, kuri šiek tiek klaidingai įvertino A. Hitlerį, buvo daugiau pagrįsta tikėjimu, jog užgrobęs valdžią diktatorius pasikeis, tačiau A. Hitleris pasirinko kitą kelią.

E. Cayce'as buvo vadinamas miegančiu pranašu. Dauguma spėjimų jį apimdavo per sąmoningą miegą – būsimus įvykius mistikas tarsi perskaitydavo kaip knygą.

Priešingai negu kiti pasaulio pranašai, E. Cayce'as drąsiai nurodydavo ir tikslias įvykių datas.

Bendravo su nematomomis dvasiomis

E. Cayce'as gimė 1877 m. ūkyje Hopkinsvilyje, Kentukio valstijoje, o jo aiškiaregiški gebėjimai pasireiškė dar vaikystėje.

Jis galėjo matyti ir kalbėtis su savo mirusio senelio dvasia ir dažnai žaisdavo su „įsivaizduojamais draugais“, kurie, pasak jo, buvo dvasios iš kitos pusės.

Jis taip pat pasižymėjo nepaprastu gebėjimu įsiminti knygos puslapius tiesiog miegodamas ant jos.

Dėl šių dovanų jaunasis Cayce'as buvo laikomas keistuoliu, tačiau iš tikrųjų jis norėjo tik padėti kitiems, ypač vaikams.

Vėliau E. Cayce'as pastebėjo, kad sugeba užmigti, atsigulęs ant sofos, užmerkęs akis ir sudėjęs rankas ant pilvo. Šios atsipalaidavimo ir meditacijos būsenos jis galėjo savo protu susisiekti su visu laiku ir erdve – visuotine sąmone, dar vadinama antsąmone.

Iš ten jis galėjo atsakyti į tokius plačius klausimus kaip „Kokios visatos paslaptys?“ ir „Koks mano gyvenimo tikslas?“ iki tokių konkrečių: „Ką galiu padaryti, kad padėčiau savo artritui?“ ir „Kaip buvo pastatytos Egipto piramidės?“

Jo atsakymus į šiuos klausimus imta vadinti „skaitymais“, o jų įžvalgos ir šiandien teikia praktinę pagalbą ir patarimus žmonėms.

Nelengvas gyvenimas

Nepaisant gabumų, Edgaras niekada netapo turtuoliu. Priešingai, norėdamas padėti tėvams jis 16 metų metė mokyklą.

Taip išsilavinimo ir neįgijo. Netrukus jaunuolis susirado darbą knygyne, susipažino su Gertrūda Evans ir ją vedė. Jau po kelerių metų neteko darbo, tad šeima buvo priversta kraustytis į kitą miestą. Pranašas laimę rado šeimoje ir skaitydamas Bibliją.

Garsas apie pranašą netruko pasklisti, todėl į jaunuolį pradėjo kreiptis daug žmonių. Stengdamasis padėti kitiems, pasinerdamas į transo būseną, Edgaras pasakydavo nemažai dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodydavo nesvarbūs.

Saugoma apie 14 tūkst. įvairių E. Cayce'o pranašysčių

Mokslinių tyrimų ir švietimo asociacijoje saugoma apie 14 tūkst. įvairių E. Cayce'o pranašysčių.

E. Cayce'as nemanė esąs pranašas, nemėgo dėmesio ir vėliau teigė, kad neretai netgi nepasakydavo visų regimų vizijų.

Jis tikėjo, kad žmogus turi turėti galimybę apsispręsti.

Nors E. Cayce'as mirė prieš daugelį dešimtmečių, skaitymų medžiagos aktualumą, pavyzdžiui, tokiomis temomis kaip savo gyvenimo misijos atradimas, intuicijos ugdymas, senovės paslapčių tyrinėjimas ir atsakomybės už savo sveikatą prisiėmimas, įrodo šimtai knygų, parašytų įvairiais šio darbo aspektais.

Taip pat keliolika knygų, skirtų pačiam E. Cayce'o gyvenimui.

Šiose knygose pateikiama tokia vertinga informacija, kad net pats E. Cayce'as būtų suabejojęs, ar prognozuoti jų poveikį šiuolaikiniam pasauliui.

Kas galėjo žinoti, kad 1945 m., jo mirties metais, tokie terminai kaip „meditacija“, „dvasinis augimas“, „aura“, „sielos draugai“ ir „holistinė sveikata“ taps bendriniais žodžiais?

2022 08 25 12:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt