šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Konkursai į geriausias mokyklas tampa nebepakeliami
tiesa.com

Savo vaikų ateitimi besirūpinantys tėveliai, dabar kaip niekad išgyvena įtemptas dienas, nes vyksta vaikų priėmimo konkursai į geriausias Londono mokyklas, pranešė Standard.co.uk.

Anot mokytojų asociacijos, jau pasigirsta atvejų apie susirgusius tėvus, kuriems nuo streso pradeda slinkti plaukai ar jie nebesusidoroja su savo nervais, kai jų vaikai neišlaiko testo, dalyvaudami konkurse į geriausias Londono mokyklas.

Dar prieš šį savaitgalį, tūkstančiai vaikų ir jų tėvelių sužinos, į kokią mokyklą kitą rugsėjį jiems teks eiti. Šimtai jų net neabejoja, jog jiems nepavyks patekti į pirmoje vietoje sąraše nurodytą pageidaujamą mokyklą, nes kai kur į vieną vietą pretenduoja apie 13 mokinių.

Į populiariausias Londono valstybines mokyklas pretenduoja gerokai daugiau mokinių nei jos gali sutalpinti. Manoma, kad tam įtakos turėjo ir ekonominis sunkmetis, kai tėvai priversti savo vaikus pervesti iš privačių mokyklų į valstybines ir dėl to ieško pačių geriausių mokyklų. Londone tarp pačių populiariausių mokyklų patenka „Sutton Grammar School for Boys” ir „West London Free School”, kur į vieną vietą kandidatuoja daugiau nei 14 mokinių.

Organizacijos „Examberry”, padedančios vaikams pasiruošti stojamiesiems egzaminams į mokyklas įkūrėjas Navas Johalas įspėjo, kad vis daugiau tėvų per jautriai reaguoja į savo lūkesčius dėl vaikų mokslų. Tai lemia, kad vis daugiau mažų vaikų, sulaukusių vos šešerių metų amžiaus, yra pradedami ruošti vidurinės mokyklos stojamiesiems egzaminams, o tai nėra gerai nei pačiam vaikui nei jo tėvams.

Kalbama, kad tėvai yra linkę atšaukti vasaros atostogas, kad jų vaikai galėtų daugiau laiko skirti stojamųjų egzaminų pasiruošimui, o neadekvačios mintys apie įstojimą į konkrečią mokyklą apsėda vis didesnį skaičių tėvų.

Pagal Londono savivaldybių duomenis, šiuo metu Londono mokyklose trūksta apie 90 tūkst. vietų, o konkursai į geriausias valstybines mokyklas daugeliui tėvų ir jų vaikų sukelia ypač daug streso, nes yra labai dideli.

2013 03 01 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt