šeštadienis, sausio 16 d.
Koronavirusas: kokios yra JK kelionių karantino taisyklės?
Alfa.lt

Nuo šiol žmonės, atvykstantys iš Ispanijos į Jungtinę Karalystę, privalės užsidaryti 14 d. izoliacijai, praneša portalas BBC.

JK valdžios teigimu, Ispanijos išbraukimas iš atleidžiamų nuo karantino šalių sąrašo yra paremtas „esminiu pastarosios savaitės neigiamu koronaviruso atvejų šalyje tempo ir lygio pokyčiu“. 

Kokios taisyklės galios atvykstantiems iš Ispanijos, Kanarų ir Balearų salų?

Valdžios teigimu, žmonės šiuo metu jau esantys Ispanijoje gali likti ten visam planuotam laikui. Tačiau nuo liepos 26 d. grįžtantieji privalės save dviem savaitėm saviizoliuotis.

Šios taisyklės galios keliautojams iš visų Ispanijos teritorijų – įskaitant Kanarų ir Balearų salų.

Todėl jau dabar JK Vyriausybė pataria „susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių į Ispaniją“. Šios naujos karantino taisyklės galios įsigalios visuose šalies regionuose.

Kokios yra karantino taisyklės?

Keliautojai iš paveiktų valstybių, įskaitant ir JK piliečius, privalo pateikti vietos adresą, kur jie ketina užsidaryti 14 dienų saviizoliacijai. Neužpildžiusiems gali grėsti 100 svarų bauda. Neturintiems vietos tinkamai karantinuotis, valstybė suteiks laikiną apgyvendinimą keliautojo sąskaita.

1 iš 5 užsidariusių keliautojų bus paskambinta arba parašyta, patikrinant ar jie laikosi taisyklių.

Nesilaikantys saviizoliacijos Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje gali būti nubausti 1 tūkst., o Škotijoje – 480, o pakartotinai nusižengusiems – net iki 5 tūkst. svarų bauda.

Į saviizoliaciją užsidariusiems asmenims draudžiama naudotis viešuoju transportu ar taksi. Jie taip pat negali vykti į darbą, mokyklą ar viešasias vietas, turėti svečių. Jeigu galima gauti prekių iš artimųjų, uzžsidariusiems yra draudžiama eiti ir į parduotuves.

Iš kokių valstybių atvykstant nebus reikalingas karantinas?

Visiems atvykstantiems iš Bendrosios kelionių erdvės (CTA) – Airijos respublikos, Normandijos salų ar Meno salos, neprivalo laikytis karantino. Taip pat, nuo liepos 10 d. keliautojams iš daugiau nei 50 valstybių, kurios laikomos „mažo rizikingumo“, nebeprivalomo karantinuotis atvykus į Angliją.

Dar 5 valstybės – Estija, Latvija, Slovakija, Slovėnija bei Sent Vinsentas ir Grenadinai bus įtrauktos į nepavojingų valstybių sąrašą.

Kuriems darbuotojams bus taikomos karantino išimtys?

Išimtys yra taikomos žmonėms, kurie nepaisant jų pilietybės, turi specifines profesijas:

- Kelininkai ir keltų darbuotojai.

- Medikai ir slaugos darbuotojai, teikiantys būtinasias sveikatos paslaugas.

- Sezoniniai žemės ūkio darbuotojai jeigu jie saviizoliuosis darbo vietoje.

- JK piliečiai, kurie bent kartą per savaitę darbo reikalais privalo keliauti į užsienį. 

2020 07 29 11:26
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt