ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
Kortelių turėtojai, saugokitės sukčių!
tiesa.com

Milijonams pirkėjų iškilo pavojus, kai vagys surado būdą, kaip pasinaudoti nekontaktinių kortelių technologijos spraga. Naujienų portalas express.co.uk pranešė, kad šiuo metu mažiausiai 58 mln. kortelių, kurioms nereikia PIN kodo, yra slapta naudojamos sukčių.

Bekontaktis mokėjimas, kuomet nereikia įvesti PIN kodo, yra populiarus tarp pirkėjų, mokančių mažas sumas. Tyrimai parodė, kad vagys skaitytuvų pagalba tokio mokėjimo metu gali užfiksuoti kortelės numerius, galiojimo pabaigos datas ir vėliau juos nesąžiningai panaudoti internetinėse parduotuvėse.

Tyrimo metu buvo nagrinėjamos 6 debetinės ir 4 kreditinės kortelės ir nustatyta, kad visos jos atskleidžia privačius duomenis. „Mes abejojome, kad turėsime galimybę apsipirkti internete be kortelės turėtojo vardo arba CVV kodo, tačiau buvome neteisūs. Palietus savanorio kortelę su mūsų skaitytuvu, gavome pakankamai duomenų, su kuriais galėtume atlikti mokėjimus internetinėse parduotuvėse“, - teigė vienas iš tyrėjų.

Jungtinės Karalystės kortelių asociacija (angl. UK Cards Association) pareiškė, kad internetinio saugumo funkcija, prieš pirkimą reikalaujanti papildomos informacijos ar atsakymų į saugumo klausimus, gali padėti užkirsti kelią sukčiavimui. Vis dėlto nustatyta, kad kai kurios internetinės parduotuvės atsisako saugumo funkcijų, kad būtų greičiau ir lengviau atliekami mokėjimai.

2015 07 23 10:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt