trečiadienis, spalio 5 d.
Kovodama su mutavusiu koronavirusu Europos Sąjunga gali uždaryti sienas
Alfa.lt

ES lyderiai ketvirtadienį aptars naujų koronaviruso atmainų grėsmę, susirūpinusioms valstybėms narėms raginant įvesti apribojimų kelionėms per bloko vidaus sienas, siekdamos sustabdyti mutavusio užkrato plitimą.

Per viršūnių susitikimą, rengiamą vaizdo konferencijos formatu, lyderiai svarstys „dėl naujųjų atmainų susiklosčiusios situacijos rimtumą“, patikslino vienas ES pareigūnas.

Iš Didžiosios Britanijos, Pietų Afrikos ir Brazilijos plintančios viruso padermės kelia nerimą ES valdžios institucijoms dėl jų didesnio užkrečiamumo, todėl Bendrijoje įvedami draudimai keliauti į tas šalis bei nustatomi apribojimai iš jų atvykstantiems keleiviams.

Dabar vis garsiau skamba raginimai uždaryti ES vidaus sienas, siekiant sulėtinti naujų atmainų plitimą, tačiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė, kad toks žingsnis būtų „paskutinė išeitis“.

Anot jos, dabar svarbiausia užduotis yra pagerinti epidemiologinę padėtį visose ES valstybėse. A. Merkel pridūrė, kad „jei šalis, kur [sergamumo] lygis galėtų būti dvigubai aukštesnis nei Vokietijoje, atidaro visas savo parduotuves, o pas mus jos tebėra uždarytos, tada, žinoma, tai tampa problema“.

Jei sergamumo kreivė visgi nesileis žemyn, „negalima visiškai atmesti“ galimybės, kad bus įvedama pasienio kontrolė, perspėjo kanclerė.

A. Merkel ir kiti vadovai pabrėžė, jog Bendrijai būtina koordinuoti veiksmus, siekiant išvengti liūdnos patirties, įgytos praėjusių metų kovą, kuomet kelios valstybės narės paskubomis vienašališkai uždarė savo sienas, sukeldamos susisiekimo chaosą.

Tokie sprendimai smarkiai sutrikdė ir šiaip šlubavusią Europos ekonomiką, todėl dabar lyderiai stengsis rasti būdų, kaip suvaldyti naujų padermių plitimą neuždarant gamyklų ir įmonių.

Tarp Vokietijos, Prancūzijos ir Nyderlandų įsiterpusi Belgija pareiškė prašysianti „laikinai“ uždaryti sienas per vasario ir kovo atostogų laikotarpį, kuomet šalyje švenčiamas Karnavalų sezonas, o milijonai europiečių paprastai vyksta į slidinėjimo kurortus.

Duodama interviu naujienų agentūrai AFP likus kelioms valandoms iki viršūnių susitikimo pradžios, užsienio reikalų ministrė Sophie Wilmes nurodė, kad Belgija nori uždrausti „nebūtiną judėjimą“ per šalies sienas anksčiausiai iki vasario atostogų pabaigos.

„Turime suprasti, kad esame visiškai išskirtinėje padėtyje“, – sakė ji ir pridūrė, kad būtų „keista“ liepti Belgijos barams ir restoranams užsidaryti, bet leisti turistams vykti į užsienį.

2021 01 21 20:38
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt