trečiadienis, liepos 6 d.
Kraupi JAV istoriko prognozė: tarp V. Putino branduolinės atakos taikinių – Lietuva
Alfa.lt
Scanpix
Vladimiras Putinas.

Žinomas rusų kilmės amerikiečių istorikas Jurijus Felštinskis ukrainiečių laidai „V gostiach u Gordona“ („Svečiuose pas Gordoną“) nubrėžė galimą branduolinio karo scenarijų. Tarp galimų Rusijos atakos taikinių jis įvardijo tris valstybes: Ukrainą, Lenkiją ir Lietuvą.

Istorikas, kurio bendrai su Vladimiru Popovu parašyta nauja knyga „Nuo raudonojo teroro iki mafijinės valstybės“ neseniai pasirodė lietuvių kalba ir dabar verčiama kita jo knyga „Trečiasis pasaulinis: mūšis dėl Ukrainos“, mano, kad kitas Vladimiro Putino žingsnis – branduolinės ginkluotės permetimas į Baltarusiją ir galbūt okupuotą Donbasą.

Aliaksandro Lukašenkos valdoma Lietuvos kaimynė neseniai pakeitė Konstituciją ir atsisakė draudimo savo teritorijoje dislokuoti branduolinius ginklus.

Pasak J. Felštinskio, būtent iš Baltarusijos ar Donbaso V. Putinas gali paleisti branduolines raketas į kaimynines valstybes, nes tokiu atveju esą atsako turėtų sulaukti ne Rusija, o Baltarusija ar Donbasas, iš kur įvyko ataka.

„Viskas, ką aš kalbu, paimta iš Rusijos ir Baltarusijos valdžios atstovų pareiškimų. Kovo 6 d. Rusijos naujienų agentūra TASS pranešė, kad, Rusijos vadovybės duomenimis, nuo 2014 m. Ukraina kuria branduolinį ginklą. Tai absoliutus melas, bet šis pareiškimas nebuvo atsitiktinumas, tai ruošia dirvą tam, tarkime, kad į Donbasą būtų galima permesti taktinį branduolinį ginklą ir apšaudyti Ukrainą iš Donbaso“, – kalbėjo jis.

Istorikas taip pat pridūrė, kad panašiu metu, kovo mėnesį, A. Lukašenka pareiškė, jog pagal jo turimą informaciją NATO planuoja Lenkijoje ir Lietuvoje dislokuoti branduolinius ginklus.

„Tai irgi visiškas melas, bet mums įvardytos trys šalys kaip galimi termobranduolinio smūgio taikiniai. Tai Ukraina, Lenkija ir Lietuva. Tikėtina, kad scenarijus, kurį mato V. Putinas, jog po apšaudymo iš Baltarusijos europiečiai išsigąs ir atiduos V. Putinui viską, ko jis panorės. Manau, kad tai yra scenarijus, kuris yra jo galvoje, bet aš nuoširdžiai tikiuosi, kad jam nebus leista jo įgyvendinti“, – kalbėjo J. Felštinskis.

.

2022 06 03 12:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt