antradienis, spalio 26 d.
Kremlius sako, kad neartėja prie karo su Ukraina
Alfa.lt

Kremlius sekmadienį pareiškė, kad nejuda link karo su Ukraina, Rusijai didinant savo karines pajėgas pasienyje su Ukrainos rytiniais separatistiniais regionais.

Pastarosiomis savaitėmis suaktyvėjo kovos tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų separatistų, kontroliuojančių du rytinius šalies regionus, kas paskatino nerimą dėl jau ilgą laiką besitęsiančio konflikto rimtos eskalacijos.

„Žinoma, kad niekas neplanuoja judėti link karo, ir iš viso niekas nenumato tokio karo galimybės“, – interviu kanalo „Rossiya 1“ laidai „Maskva. Kremlius. Putinas“ pareiškė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Tuo pačiu jis pabrėžė, kad „taip pat niekas nenumato pilietinio karo Ukrainoje galimybės“. „Rusija niekada nebuvo šio konflikto dalyve. Tačiau Rusija visuomet sakė, kad ji neliks abejinga rusakalbių, gyvenančių šalies pietryčiuose, likimui“, – sakė Kremliaus atstovas.

Pasak jo, Maskva „kantriai aiškins“ savo poziciją dėl Donbaso, nepaisant Kijevo pavydėtino užsispyrimo vadinanti Rusiją konflikto puse.

„Iš tiesų Ukrainos pusė su pavydėtinu užsispyrimu siekia įvardinti Rusiją konflikto puse. Taip nėra. Rusija nėra konflikto pusė. Rusija deda visas pastangas, kad padėtų sureguliuoti šį konfliktą. Ir mes nepailsdami tęsime šias pastangas“, – sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai.

Ukraina kaltina Rusiją prie jos šiaurinės ir rytinės sienos, o taip pat ir aneksuotame Krymo pusiasalyje, sutelkus tūkstančius karių. Kremlius neneigia karių judėjimo fakto, tačiau teigia, kad Maskva neketina niekam grasinti.

Baltieji rūmai anksčiau šią savaitę pažymėjo, kad Rusijos karių skaičius pasienyje su Ukraine dabar yra didžiausias nuo 2014 metų, kai po to, kai Rusija aneksavo Krymą, kilo konfliktas.

Praėjusiais metais susirėmimų buvo sumažęs, praėjusių metų liepą įsigaliojus paliaubomis, tačiau šių metų pradžioje susirėmimai padažnėjo, dėl ko šalys kaltina viena kitą.

Ketvirtadienį fronto linijoje rytuose apsilankė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jo teigimu, nuo sausio mėnesio žuvo 26 Ukrainos kariai, palyginti su 50 per visus praėjusius metus. Iš viso nuo 2014 metų, kai Ukrainos rytuose kilo konfliktas, jau žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių, o daug žmonių teko palikti savo namus.

2021 04 11 19:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt