pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Kvietimas persikelti į Rusiją: gražios moterys, pigios dujos... Netrukus parodyta, kaip iš tiesų
Alfa.lt
Alfa.lt
Kardai iš filmukų.

Rusija buvo išjuokta dėl socialiniuose tinkluose išplatinto keisto reklaminio vaizdo įrašo "Laikas persikelti į Rusiją", skirto skatinti imigraciją į šią valstybę, rašo Dailymail.co.uk.

Rusijos ambasada Ispanijoje pirmadienį tviteryje paskelbė 53 sekundžių trukmės vaizdo klipą "Laikas persikelti į Rusiją". Įraše - dailūs kadrai su esą tipiškais Rusijos vaizdais - nuo laukais bėgiojančių vaikų ir rusiškų patiekalų iki tokių įvairių miestų panoramų.

Bet visų pirma, kaip pažymi Dailymail.co.uk, net balsas už kadro skamba komiškai ir žiūrovai nesuprato, ar tai yra parodija, ar rimta.

Tuo labiau, kad tarp priežasčių, kurios išvardinamos vaizdo įraše ir dėl kurių verta persikelti į Rusiją, išvardijamos šios: gražios moterys, pigios dujos, kultūra ir "ekonomika, galinti atlaikyti tūkstančius sankcijų". Jame taip pat liaupsinama "turtinga Rusijos istorija, pasaulinio garso literatūra, unikali architektūra, baletas ir svetingumas". Klipe taip pat randama vietos išdidžiai pasidžiaugti Rusijos "pigiu taksi ir pristatymu, pigia elektra ir vandeniu" bei degtine.

O klipas baigiasi užuomina europiečiams, prieš kuriuos Rusija pradėjo energetinį karą: "Neatidėliokite... artėja žiema".

Tačiau Dailymail.co.uk abejoja, ar šis propagandinis vaizdo įrašas pasieks tikslą, nes reakcija socialiniuose tinkluose buvo kandi. Netrukus internautai sukūrė daugybę kitų komiškų vaizdo įrašų, kuriuose tas pats garsas skamba kitokios, realesnės Rusijos vaizdų fone:

...

Rusijos gyventojų skaičius mažėja, o vidutinė gyvenimo trukmė yra viena trumpiausių Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos šalyse - 2013 m. ji siekė tik 65,1 metų. Leidinys "The Moscow Times" neseniai pranešė, kad Rusijos gyventojų skaičius beveik nuolat mažėja jau kelis dešimtmečius, o koronaviruso pandemija lėmė didžiausią natūralų šalies gyventojų skaičiaus sumažėjimą nuo Sovietų Sąjungos žlugimo 2021 m. Be to, nuo karo prieš Ukrainą pradžios net oficialiais skaičiavimais Rusiją per mėnesį palieka 86 tūkst. žmonių.

2022 08 02 13:25
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt