trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Latvija ir Estija ES derybose užsitikrino papildomų vakcinų, dėkoja Lietuvai už solidarumą
Alfa.lt

 Latvija ir Estija Europos Sąjungos derybose užsitikrino papildomą „Pfizer“ ir „BioNTech“ gaminamų vakcinų kiekį antrąjį šių metų ketvirtį.

Apie papildomai gautas vakcinas paskelbusi Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets padėkojo Lietuvai „už gerą bendradarbiavimą ir paramą šiame procese“.

„Financial Times“ pranešė, kad Latvija antrąjį ketvirtį turėtų gauti papildomai 376 tūkst. vakcinos dozių, Estija – 41 tūkst.

Papildomų vakcinų taip pat gaus Kroatija, Slovakija ir Bulgarija.

Dėl solidarumo mechanizmo padalyti beveik 3 mln. dozių sutarė 24 ES šalys. Austrija, Slovakija ir Čekija prie schemos neprisidėjo.

Šios vakcinos skiriamos prasčiausioje padėtyje esančioms šalims. Ketvirtąjį ketvirtį jos „grąžins skolą“ ir gaus atitinkamai mažiau nei pasidalyti vakcinomis sutikusios kitos šalys narės.

Latvija yra viena iš mažiausiai Europoje gyventojų paskiepijusių šalių, nes užsisakė daug „AstraZeneca“ vakcinų, kurios vėluoja, ir nedaug „Pfizer“ vakcinų. Estija skiepija sėkmingiau nei dauguma kitų Europos šalių, bet pastaruoju metu fiksuoja didžiulį sergamumą koronavirusu.

Penkioms šalims padalyti trys milijonai dozių yra dalis 10 mln. papildomo vakcinų paketo, kurį „Pfizer“ pristatys anksčiau nei planuota. Likę 7 mln. turėtų būti paskirstyti tarp visų šalių narių, atsižvelgiant į gyventojų skaičių.

2021 04 02 08:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt