sekmadienis, spalio 25 d.
Lėktuvo pilotas iš Londono kilti ruošėsi gerokai padauginęs
tiesa.com

Visai prieš pat skrydį Londone sulaikytas lėktuvo pilotas – orlaivį su 300 keleivių valdyti jis norėjo padauginęs alkoholio, tačiau patyrusį lakūną iš kabinos ištraukė ginkluoti pareigūnai.

Kompanijos „British Airways“ lėktuvas „Boeing 777“ šių metų sausio 18-osios ryte iš Gatwick’o oro uosto buvo pasiruošęs kelionei į Mauricijaus salą, didžiuliu orlaiviu į šią kurortinę salą išsiruošė apie 300 žmonių.

Jie jau buvo įsitaisę salone, kai įgulos nariai pastebėjo keistai besielgiantį pirmąjį skrydžio kapitono padėjėją – įtarė, kad jis neblaivus. Jie bendruoju pagalbos telefonu apie tai informavo policiją, o atvykę pareigūnai tiesiu taikymu patraukė į pilotų kabiną ir 49 metų Julian’ą Monghan’ą iš orlaivio išvedė surakintą antrankiais.

Pilotui nustatytas 0,86 promilės girtumas. Tiesa, jiems darbo metu netaikoma nulinė svaigalų vartojimo taisyklė, tačiau alkoholio koncentracija negali viršyti 0,2 promilės.

„Baisu net pagalvoti, kas galėjo įvykti, jeigu jis būtų valdęs lėktuvą“, – spaudai sakė vienas iš keleivių.

Skrydis iš Londono į Mauricijų trunka 12 valandų.Tądien jis vėlavo kelias valandas, kol taisyklėms nusižengusiam pilotui buvo rasta pamaina.

J. Monoghan’ui pareikšti kaltinimai dėl bandymo valdyti keleivinį lėktuvą neblaiviam. Jis kompanijoje dirba nuo 2001 metų ir iki šiol nebuvo nusižengęs taisyklėms, tačiau po šio įvykio buvo iš karto atleistas iš darbo.

Jis birželio 6-ąją dėl savo poelgio stos prieš teismą.

„British Airways“ tarp šios profesijos atstovų laikoma viena iš geidžiamiausių darbdavių – kompanija už darbą net pradedantiems pilotams moka mažiausiai 60 tūkst. svarų sterlingų per metus.

Tragedija: žuvo moteris, beveik ištraukta pro skrendančio lėktuvo langą

2018 04 20 13:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt